Solara – nowy singiel The Smashing Pumpkins

Solara

Długą ciszę przerywa dźwięk. I to nie byle jaki. Mowa o soczystym, specyficznym brzmieniu formacji The Smashing Pumpkins, która z dumą prezentuje swój nowy singiel. Jak brzmi Solara? Sprawdźcie koniecznie!

Tęskniliście za dyniami? Zespół udostępnił w sieci swój nowy utwór po tytułem Solara.

Solara

Nowości

Po raz pierwszy od 18 lat w nagraniu wzięli udział członkowie, którzy założyli zespół: Billy Corgan, James Iha i Jimmy Chamberlin. Kawałek zrealizowany został  w Malibu w Shangri La Studios pod okiem producenta Rick’a Rubin’a oraz współpracującego od dawna z zespołem gitarzysty, Jeffa Schroedera.

Solara to jeden z ośmiu utworów zrealizowanych w tym roku w czasie sesji nagraniowej. Pozostałe kawałki to:

Alienation
Travels
Silvery Sometimes
With Sympathy
Marchin’ On,
Knights of Malta
Seek and You Shall Destroy

Teledysk

Co prawda na YT nie ma jeszcze nagrania z teledyskiem, ale wokalista zespołu za sprawą mediów społecznościowych podzielił się z fanami informacją, że prace nad wideoklipem trwają. Ujawnił, że za reżyserię odpowiedzialny jest Nick Koenig. Nie wiemy nic więcej, ale kadr, który zobaczyć możemy w postaci zdjęcia na Instagramie wygląda obiecująco – zwiastuje bardzo mroczny klimat.

Z niecierpliwością będziemy czekać na rezultat końcowy zwłaszcza, że kapelę wielokrotnie chwalono za bardzo artystyczne i nieszablonowe podejście do tworzenia materiałów wizualnych. W latach 90. zespół był nominowany do kilku nagród MTV Video Music Awards. W roku 1996 klipy do Tonight, Tonight i 1979 zdobyły ich w sumie siedem, w tym najważniejszą z nich, za najlepszy teledysk. Rok później Tonight, Tonight został nominowany do Nagrody Grammy w tej samej kategorii.

Polecamy Waszej uwadze pierwsze wykonanie utworu na żywo w programie Jimmy Fallon Show.

Co myślicie o nowym singlu The Smashing Pumpkins Solara?