Smolik / Kev Fox i ich The All Saints Tour [zapowiedź]

Smolik i Kev Fox
fot. Marlena Henrysiak

Już 7 grudnia rozpocznie się ostatnia trasa koncertowa duetu Smolik / Kev Fox. The All Saints Tour obejmie sześć polskich miast.

Smolik / Kev Fox wyruszą w trasę koncertową The All Saints Tour, która ma być tą ostatnią, zanim duet rozpocznie pracę nad kolejnym albumem. Zaraz po zakończeniu występów panowie zamierzają zamknąć się wstudiu i zająć komponowaniem oraz produkcją kolejnej pełnowymiarowej płyty. Ostatnie wydawnictwo, Smolik // Kev Fox, ukazało się 4 lata temu, natiomast EP-ka Queen of Hearts rok temu. W trakcie trasy koncertowej będziemy mogli posłuchać utworów z tych dwóch albumów, a po 15 grudnia będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na najnowsze dzieła muzyków.

The All Saints Tour:

  • 7 grudnia – Bydgoszcz
  • 8 grudnia – Radom
  • 11 grudnia – Poznań
  • 12 grudnia – Warszawa
  • 13 grudnia – Katowice
  • 15 grudnia – Gdańsk

 

Smolik / Kev Fox mają w swoim dorobku debiutancką płytę długogrającą, Smolik // Kev Fox, z 2015 roku oraz EP-kę Queen of Hearts z 2018 roku. Materiał na tę drugą duet nagrał w czasie sesji w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Minialbum miał swoją koncertową premierę w berlińskim YouTube Space. Na krążku znajdują się cztery utwory, a jednym z nim jest nagrana z gościnnym udziałem Barbary Wrońskiej wersja Queen Of Hearts.

O Queen of Hearts Andrzej Smolik powiedział:

Od wydania naszego debiutu zagraliśmy bardzo dużo koncertów i udało nam się zbudować koncertowe brzmienie inne niż na albumie. Chcieliśmy przenieść trochę tej energii na nową płytę. Jesteśmy teraz mniej balladowi, bardziej witalni w stosunku do poprzedniego albumu. Choć muzyka jest wciąż gitarowa i ma dość akustyczną strukturę, to wkradło się do niej trochę syntezatorowych brzmień z naszej wczesnej młodości. Mam wrażenie, że to muzyczna podróż do czasów dzieciństwa, do muzyki z radio takiej, z jaką dorastaliśmy.(..) Na EP-ce w „All The Saints” możemy usłyszeć dziecięcy chór muzycznego przedszkola, do którego chodzi moja córka. W najbardziej słonecznym kawałku „Queen of Hearts” znajdziemy brzmienia gitar trochę jak w The Cure, Joy Division czy New Order podczas wakacji na południu Francji.