#SKRRRT – Nowy Album Duetu Tede/Sir Mich Już W Sprzedaży!

Płyta ukazała się 23 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni Wielkie Joł. Dzień przed premierą album został udostępniony bezpłatnie w formie digital stream na kanale YouTube wydawcy.

“SKRRRT” to najfajniejsza płyta, jaką nagrałem w życiu. Słucham jej codziennie po trzy razy. Naprawdę, nie słuchałem żadnej swojej płyty tyle razy. Ma w chuj klimat, jest konsekwentna. Kawałki są dość różne, ale mają jakiś wspólny mianownik.”

#INSPIRACJE

W studiu wytwóni Wielkie Joł Tede wraz ze swoją ekipą obejrzał reportaże Noisey o rapowej scenie Atlanty, która uważana jest za światową stolicę tego gatunku. Okazało się, że seria filmów stała się wielką inspiracją i bodźcem do nagrania płyty w klimacie trapu rodem z Atlanty. Po pracowitym okresie Tede i Sir Mich wyjechali do “Traphałsu” do Czech, by zająć się pracą nad nowym LP.

#POWSTAWANIE

„SKRRRT” powstawała w Polsce i w Czechach, dokąd wybrała się ekipa NWJ, by w Pradze stworzyć mobilne studio i w nim nagrać nowy LP. Istotnym elementem promocji jest SKRRRTV, czyli specjalny videolog na kanale YT.COM/TEDEWIZJA, na którym można zobaczyć wyjazd do Czech, proces powstawania płyty, koncerty Tede oraz wiele innych ciekawych materiałów. Za oprawę graficzną albumu tradycyjnie odpowiedzialny jest Pan Zgrywus.

#MUZYKA

Muzyczna stylistyka zdecydowanie różni się od wcześniejszych dokonań rapera. Na stronie wytwóni czytamy – “SKRRRT” to wejście w dziwny świat balansujący na krawędzi snu i jawy”.

Dominują beaty w wolniejszych tempach. Najmocniejszą stroną podkładów jest przede wszystkim zróżnicowanie brzmień przy jednoczesnym zachowaniu wspólnego mianownika, przez co czujemy konsekwencję i przede wszystkim spójność całej płyty. Po prostu Sir Mich ponownie wykonał świetną pracę. Szczególnie trzeba wyróżnić kawałek “T-Killa”, który jest mieszanką trapu i latynoskich brzmień. Niewątpliwie taka mieszanka ma szansę na zostanie rapowym hitem lata. Kolejną muzyczną perłą jest #CTZK, który opowiada o różnych aspektach bycia freakiem modowym, a w tym wypadku sneakerheadem.

Tede to jeden z raperów, który słynie z gier słownych, stosowania niekonwencjonalnych rymów, czy błyskotliwych porównań (Nie mam ziomków z Atlanty / Byłem pod kinem Atlantic). Tematyka tekstów to m.in. buty, styl, tequila, studio, czy on sam jako celebryta. Niewątpliwie Graniecki nie należy do raperów, który wierzy tylko w świadomy hip-hop. Po prostu bawi się słowem i nawija o tym, co mu do głowy przyjdzie. Wielu może to zniechęcić, ale trzeba przyznać jedno – Tede to jeden z niewielu artystów hip-hopowych, który w swoim repertuarze ma wysokiej klasy kawałki poruszające problemy miłosne, społeczne, czy polityczne i równocześnie potrafi nagrać genialne, czysto imprezowe utwory z humorem.

#WERDYKT

Skrrrt to spójny, bardzo dobrze zrealizowany album. Nie obfituje w wielkie hity, ale po parukrotnym przesłuchaniu całej płyty każdy znajdzie swojego faworyta wśród 13 utworów. Zapraszamy do słuchania nowego albumu!

#EPILOG

Od 2012 roku Jacek Graniecki wraz z Michałem Kożuchowskim wydali sześć albumów studyjnych. Do ogromu pracy trzeba by doliczyć wszystkie blendy, mixtape’y, czy koncert na dwudziestolecie działalności artystycznej Tedego “Pół Życia Na Żywo”. Przez większość ubiegłego roku wytwórnia Wielkie Joł pracowała właśnie nad tym wydarzeniem, przez co ostatnia płyta duetu – “Keptn” – nie należy do najbardziej spójnych. Raper w rozmowie z Jackiem Adamkiewiczem sam przyznał:

“Jest problematyczna. Chujowa w całości, a fajna w pojedynczych kawałkach. Jak każdy kawałek rozpatrujesz oddzielnie, to one są zajebiste. Ale one nie tworzą żadnej całości i to jest jej wielki problem.”

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o