Skillet zagrał w Krakowie [relacja]

Jeden z najbardziej znanych i popularnych zespołów rockowych na świecie – Skillet – 20 listopada odwiedził krakowski Klub Studio!

Na ten dzień czekali wszyscy fani Skillet z Krakowa i nie tylko! Na teren klubu można było wejść od godziny 18. O godzinie 19:00 na scenę wszedł support grupy – Devour The Day.

Udany support

Dla tych, którzy nie wiedzą, Devour The Day są amerykańskim zespołem wykonującym muzykę rockowo-metalową. I trzeba przyznać – wychodzi im to świetnie! Grupa potrafiła poderwać publiczność do zabawy już w pierwszych minutach występu. Najbardziej entuzjastycznie zostało przyjęte ich wykonanie Smells Like Teen Spirit Nirvany, jednak i autorski materiał – na przykład Give It Up i Good Man zostały przyjęte bardzo pozytywnie. Lider zespołu często dziękował widzom za aplauz i ciepłe przyjęcie. Skusił się nawet na powiedzenie po polsku dziękuję, co było przeurocze!

Devour The Day grali mniej niż 40 minut, a punktualnie o 20:15 na scenę weszła gwiazda wieczoru Skillet.

Co tu dużo mówić… Skillet przez całe półtorej godziny dawali z siebie 100% i nawiązywali kontakt z publicznością. Z kolei fani nie pozostawali im dłużni i non stop wiwatowali, klaskali, śpiewali i cieszyli się z obecności swoich idoli.

Prezent od fanki

Niewątpliwie słodką rzeczą było podarowanie Johnowi rysunku od fanki Wiktorii. Cooper pokazał go publiczności, mówiąc, że jest piękny i że bardzo mu się podoba.

John wielokrotnie mówił, że kocha swoich fanów i to, jak oni reagują na muzykę formacji. Kilka razy nawet wyznał publiczności miłość w naszym ojczystym języku!

Bohaterowie Skillet

Przed zagraniem utworu Hero John mówił o tym, że jego bohaterem jest Jezus. Z kolei przed numerem Victorious Cooper wygłosił krótką przemowę o tym, że jest wielkim fanem Linkin Park i, że było mu ogromnie przykro, kiedy Chester popełnił samobójstwo. Dlatego napisał piosenkę dla osób zmagających się z depresją i myślami samobójczymi – i tym kawałkiem jest właśnie Victorious.

Poza już wspomnianymi hitami usłyszeliśmy również takie utwory, jak Feel Invicible, Not Gonna Die, Save Me, You Ain’t Ready, Undefeated czy Back From The Dead. Skillet zakończyli swój występ hitami Monster i Resistance (który był wyproszonym przez publikę bisem).

Był to zdecydowanie jeden z najlepszych koncertów, na jakim miałam przyjemność być! Ta energia, wyrzutnie dymu, publiczność, muzyka Skillet, światła… Coś wspaniałego! Mam nadzieję, że formacja nie da na siebie długo czekać i wkrótce ponownie odwiedzi nasz kraj!