Scenozstąpienie na Stadionie Śląskim

Już 9 czerwca na Stadionie Śląskim odbędzie się wyjątkowy koncert – Scenozstąpienie. To jednorazowe wydarzenie zorganizowane przez Miuosha, katowickiego rapera. Podczas Scenozstąpienia będziemy mogli usłyszeć niecodzienne połączenie hip-hopu z orkiestrą symfoniczną, okraszone występami wielu gości.

Scenozstąpienie w pigułce

Koncert odbędzie się 9 czerwca na Stadionie Śląskim, który po gruntownym remoncie został ponownie oddany do użytku w 2018 roku.  Na wydarzenie udostępniono ponad 40 tysięcy biletów, została jeszcze niewielka pula. Można je nabyć za 99 zł w serwisie ebilet.pl.

Scenozstąpienie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza to swoiste pożegnanie z olbrzymim przedsięwzięciem, jakim było połączenie twórczości Miuosha z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod wodzą kompozytora Radzimira Jimka Dębskiego. Bilety na koncerty w NOSPRze rozeszły się wówczas w błyskawicznym tempie.

Druga część to pożegnanie z zeszłorocznym projektem Miuosha i Andrzeja Smolika oraz NOSPRu. Seria koncertów ponownie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Smolik zaprezentował wówczas zaaranżowane na nowo utwory z płyty Miuosha – POP. Wystąpiło wielu gości, m.in. Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Natalia Grosiak, czy też Kev Fox. Projekt został wydany na płycie.

Kogo możemy spodziewać się na Scenozstąpieniu?

Jakich gości będziemy mogli zobaczyć na scenie z Miuoshem? Muzyk udostępnił wczoraj filmik przedstawiający artystów, którzy uświetnią czerwcowy koncert. Będzie to m.in. Piotr Rogucki, Katarzyna Nosowska, Paluch, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Kim jest Miuosh?

Miuosh, właściwie Miłosz Borycki, to katowicki raper i producent muzyczny. Swoją przygodę z hip-hopem zaczął w zespole Projektor, występował także z Perwer Squad. Od 2007 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Na swoim koncie ma nie tylko samodzielne krążki, ale też liczne projekty z innymi artystami (np. Onarem). Jak sam często podkreśla, jego domem jest Śląsk i to jemu poświęca najwięcej miejsca w tekstach.

Kilkukrotnie występował na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego – zarówno z koncertami akustycznymi, jak i w roli producenta (jest twórcą muzyki do spektaklu Himalaje w reżyserii Roberta Talarczyka).  Ponadto w 2016 roku wziął udział w niezwykłym projekcie Historie razem ze Smolikiem i Natalią Grosiak. Historie to album wydany w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w którym autentyczne relacje powstańców zawarto w tekstach piosenek.

Niekończące się pomysły

Miuosh lubi zaskakiwać swoich fanów. Na uwagę, oprócz koncertów w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia i Teatrze Śląskim, zasługuje także jubileuszowy koncert XV, który odbył się 18 czerwca 2016 r. w katowickiej Strefie Kultury. Wystąpił podczas niego m.in. Felicjan Andrzejczak, czy też górnicza orkiestra dęta.

Scenozstąpienie to wydarzenie obowiązkowe w kalendarzu każdego fana śląskiego rapera, ale nie tylko. Miuosh w zaskakujący sposób potrafi zjednać sobie fanów różnych gatunków muzycznych. Patrząc na oprawę poprzednich koncertów – będzie się działo!