Sarsa zapowiada trzeci album kolejnym singlem

Sarsa zaprezentowała kolejny singiel z nadchodzącego trzeciego albumu. Posłuchajcie utworu Carmen.

Sarsa swoją karierę rozwinęła dzięki programowi The Voice of Poland. Pierwszy singel Naucz mnie uzyskał status diamentu (ponad 100 tysięcy egzemplarzy). Jej debiutancki album Zapomnij Mi ukazał się w 2015 roku. Wydawnictwo pokryło się platyną, przynosząc kolejne Indiana i Zapomnij mi. Dwa lata później premierę miała płyta Pióropuszektórą promowały piosenki: Bronię się, Motyle i ćmy i Volta do nowej komedii Juliusza Machulskiego.

Gorsza niż całe zło

Piosenkarka zapowiada swoją trzecią płytę kolejnym osobliwym utworem będącym połączeniem poetyckiego tekstu z bardzo nośną orkiestrową aranżacją. Słychać, że Sarsa w dalszym ciągu stawia na żywą instrumentację, a jej produkcje muzyczne wciąż wyróżniają się na tle innych artystów na rynku polskim.

Piosenka Carmen to kolejny singiel z wyczekiwanej nowej płyty solistki, będący kontynuacją muzyczną i wizualną singla Zakryj, który osiągnął pierwsze miejsce AirPlay w Polsce oraz blisko 20 milionów wyświetleń wideo. Nowy utwór wyraźnie ciągnie inspirację z opery Georges’a Bizeta i jej podstawy – noweli Prospera Mériméego o tym samym tytule. Autorami tekstu utworu jest sama artystka. Natomiast za muzykę odpowiadają SARSA, Marcus Goranson, Johannes Lindsmyr.

– Utwór Carmen to bardzo osobista kompozycja. Carmen jest uosobieniem miłości dramatycznej, toksycznej. Miłości, która jest skrajna przez co bardzo intensywna i inspirująca. Taka miłość często może wciągnąć na samo dno. To nie zawsze musi być miłość miedzy dwojgiem ludzi bo „Carmen” może być miłością do używek, czy ekstremalnych doznań, które na dłużej prowadzą do destrukcji – opisuje Sarsa.

 

Sarsa

Sarsa, czyli Sarsa Markiewicz, pochodzi ze Słupska. Autorka tekstów i muzyki, gra na instrumentach klawiszowych, keytar i ukulele. Laureatka licznych konkursów i festiwali. Swoją przygodę z muzyką zaczynała od twórczości alternatywnej, pojawiając się pod szyldem zespołu FLUKTUA, z którym nagrała Ep’kę a i zespołem SARSA PARILLA. Poza własnym materiał Sarsa pisze też utwory dla innych wykonawców, jak m.in. Ewa Farna i Monika Lewczuk.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o