Mistyczne elektroniczne doznania: Ry X wystąpi w Warszawie!

Ry x wystąpi w Warszawie
fot. facebook.com/RYXmusic

Ry X w Warszawie! Muzyk zapowiada nowy album i ogłasza jedyny koncert w Polsce, by promować swój najnowszy krążek Unfurl.

Prawdziwa gratka dla fanów elektronicznych dźwięków połączonych z niesamowitą delikatnością i subtelnością. Australijczyk Ry X wystąpi w Warszawie 19 marca 2019 roku, odwiedzając warszawski klub Palladium.

Mistyczna skuteczność

Ostatnie trzy lata dla tego człowieka można udać za naprawdę udane. Ry Cuming, kryjący się pod pseudonimem Ry X, swoją debiutancką płytą Dawn wywołał nie lada zamieszanie na rynku muzycznym. Australijczyk mieszkający w Los Angeles zachwycił miliony fanów połączeniem elektronicznych dźwięków z niesamowitą delikatnością, subtelnością i czystością ekspresji. Każdy utwór na debiutanckiej płycie sprawia wrażenie całości, która przenosi do innej rzeczywistości. Subtelny wokal w połączeniu z ciekawie zaaranżowanymi gitarami i partiami klawiszy tworzą niemalże mistyczną atmosferę. Oto co sam mówi o swojej twórczości:

Myślę, że mój cel był prosty — zachować pewną wrażliwość i uchwycić ją w tych piosenkach. Inspiracje często się zmieniają i zawsze pozwalam, by ten proces był swobodny, naturalnie kształtował nowe idee i brzmienia. Niezmiennie ważna jest dla mnie jednak potrzeba zachowania pewnej surowości i uczciwości dzieła.

Poszukujący duch

Ry pochodzi z  małej miejscowości na wschodnim wybrzeżu Australii, jednak jako 17-latek wyruszył w podróż z muzyką grunge w sercu (jest fanem Pearl Jam i Jeffa Buckleya) i deską surfingową pod pachą. Jego podróż przyniosła wiele wpływów dla jego twórczości: odwiedził Kostarykę, Indonezję, Sztokholm, Londyn, Berlin czy Hollywood. Te wszystkie miejsca owocowały eksplorowaniem nowych rodzai muzyki: studiował ragi indyjskie i afrykański jazz, odwiedzał kluby techno i zgłębiał brzmienia eksperymentalnej elektroniki. W tym samym czasie, u boku Adama Freelanda i Steve’a Nalepy, Australijczyk współtworzył też grupę The Acid, z którą niedawno wystąpił w Oslo podczas ceremonii przyznania Pokojowej Nagrody Nobla. W czasie przygody powstawały również akustyczne szkice piosenek, które później trafiły na EPkę Berlin i album Dawn.

Ry X — Unfurl

Najnowsze wydawnictwo muzyka będzie nosić nazwę Unfurl i powstawało głównie w Kalifornii. Jego premiera ma nastąpić 15 lutego przyszłego roku. Aura oceanu, bliskość ludzi i wewnętrzna harmonia mają być odczuwalne na płycie. Przykładem jest chociażby pierwszy singiel Untold, który w owym przekonaniu utwierdza bardzo solidnie. Warto dodać, że klimat ten istnieje w nienaruszonej formie podczas koncertów artysty. Jako przykład i potwierdzenie niech posłuży jego niesamowity występ na ubiegłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Ry X wystąpi w Warszawie!

Kiedy: 19 marca 2019

Gdzie: Warszawa @ Palladium

Bilety: dostępne w sprzedaży elektronicznej

Ry X — Berlin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o