Roger Waters wyrusza w nową trasę koncertową!

Roger Waters wyrusza w nową trasę koncertową!
fot. kadr z Youtube

Pomimo 76 lat na karku Roger Waters nie składa broni jeśli chodzi o aktywne życie koncertowe i zapowiada nową trasę! Muzyk wyruszy w tournée już na początku czerwca bieżącego roku i już teraz możemy być pewni, że podczas koncertów doświadczyć będzie można niesamowitych emocji.

Roger Waters powróci na szlak koncertowy już 8 czerwca, kiedy to (razem z zespołem rzecz jasna) wystąpi w Pittsburghu. Trasa This Is Not a Drill zakończy się natomiast 3 października koncertem w Dallas. Sam muzyk swoją nadchodzącą trasę opisuje jako część olbrzymiego ruchu ludzi, którym zależy na zmianach w otaczającym nas świecie. Zgodnie z nazwą tournée Waters zapowiada, że skończyły się ćwiczenia i nadszedł czas na zmiany.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy muzyk zawita także ponownie do Europy. Jakkolwiek pompatycznie nie brzmiałby opis towarzyszący trasie, to tak czy siak trzymamy kciuki za powrót muzyka na nasz kontynent i kolejne koncerty w Polsce!

Roger Waters  w kinie!

Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku Roger Waters ponownie zawitał na ekrany sal kinowych w całym świecie! 2 i 6 października w kinach na całym świecie emitowany był bowiem film koncertowy Us+Them, będący zapisem trasy koncertowej o tym samym tytule. Podczas seansu ujrzeć mogliśmy profesjonalne nagranie koncertu, który Waters dał 19 czerwca 2018 roku w Amsterdamie. Setlista owego koncertu prezentowała się następująco:

 1. Breathe
 2. One of These Days
 3. Time
 4. Breathe (Reprise)
 5. The Great Gig in the Sky
 6. Welcome to the Machine
 7. Deja Vu
 8. The Last Refugee
 9. Picture That
 10. Wish You Where Here
 11. The Happiest Days of Our Lives
 12. Another Brick in the Wall Part 2
 13. Another Brick in the Wall part 3
 14. Dogs
 15. Pigs (Three Different Ones)
 16. Money
 17. Us and Them
 18. Smell the Roses
 19. Brain Damage
 20. Eclipse
 21. Mother
 22. Comfortably Numb

Czy podczas zbliżającej się trasy Waters sięgnie po podobny zestaw utworów? Tego dowiemy się już na początku czerwca!