Red Smoke Festival 2019 – pierwsze ogłoszenie

Red Smoke Festival 2019
fot. oficjalny FB imprezy

Hey ya hey! Hey ya hooo! Hey ya hey! Hey ya hooo! Ten legendarny, indiański okrzyk kolejny raz zabrzmi w pleszewskim amfiteatrze! Znamy pierwsze szczegóły dotyczące jednego z najciekawszych letnich festiwali w Polsce. Sprawdźcie to koniecznie!

Red Smoke Booking i Red Smoke Festival podali oficjalną datę Red Smoke Festival 2019. Poznaliśmy również pierwszego artystę, który zabierze publiczność zgromadzoną w Pleszewie, w dźwiękową podróż do krainy, gdzie nigdy nie pada deszcz. Zapewne za moment, na twarzach wszystkich czytelników będących słuchaczami klimatów, które prezentuję w moich tekstach, pojawi się ogromny uśmiech. I absolutnie się nie zdziwię, gdyż zaraz po pojawieniu się tej wiadomości mój również zrobił się bardzo wymowny.

Do szczegółów przejdziemy za chwilę. Kto z Was był na ubiegłorocznej edycji? Które koncerty podobały się Wam najbardziej? Przypomnijmy sobie wspólnie Red Smoke Festival 2018! Chętni mogą przeskoczyć do mojej relacji, którą jednak trzeba przeczytać. Tych bardziej leniwych zachęcam do obejrzenia krótkiej relacji w formie wideo.

Red Smoke Festival 2019 – co, gdzie, kiedy?

Przypomnieliście sobie te beztroskie dni pełne cudownej muzyki? Ten jedyny i niepowtarzalny, lipcowy weekend? Ach, było cudownie. Ci wszyscy uśmiechnięci ludzie, genialne zespoły, uroczy park, chłodne piwko, doskonałe jedzenie. Co prawda do lipca jeszcze niemal pół roku, jednak już wiemy co, gdzie i jak!

Co: Red Smoke Festival 2019
Gdzie: Amfiteatr, Pleszew
Kiedy: 12 – 14.07.2019
Bilety: więcej informacji wkrótce
Kto zagra: Yawning Man

Red Smoke Festival 2019
fot. oficjalny FB imprezy

Red Smoke Festival 2019

Yawning Man

Absolutna i niekwestionowana legenda pustynnej sceny. Istniejący od drugiej połowy lat osiemdziesiątych zespół, debiutancki album wydał dopiero w 2005 roku. Oficjalnie. Nieoficjalnie już na początku działalności nagrywali swoje utwory, a tych powstało podobno niemal 40! Jednak brak wydawnictw nie stał na przeszkodzie, by Yawning Man został jednym z najważniejszych zespołów stoner/desert rocka i nie tylko.

Gdyby nie weterani z Yawning Man, kto wie jak wyglądałby dzisiejszy rock. To właśnie oni zainspirowali powstanie Kyuss, czyli zespołu, który w ogólnej świadomości uchodzi za pionierów stoner rocka. W jednym z wywiadów Brant Bjork opowiadał, jak muzycy YM przyjeżdżali na pustynie zdezelowaną furgonetką z agregatem i zaczynali niekończące się jammowanie. To właśnie takie wydarzenia doprowadziły do powstawania jednego z najluźniejszych gatunków muzyki gitarowej.

Mimo niezwykle długiego stażu w muzyce, grupa nie nagrywa albumów w oszałamiających ilościach. Na szczęście w roku 2007 został wydany zbiór nagrań stworzonych przez zespół pod koniec lat osiemdziesiątych. Do roku 2018 grupa miała na koncie cztery longplaye, w tym The Revolt Against Tired Noises z ubiegłego roku. Oprócz tego kilka epek i splitów. Między innymi z fenomenalnym składem, Fatso Jetson.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o