Niespodzianka dla Fanów Red Hot Chilli Peppers!

Red Hot Chilli Peppers
fot. lineup.blogfolha.uol.com.br

Zespół Red Hot Chilli Peppers po raz pierwszy wystąpi w Egipcie. Niezwykły koncert odbędzie się już 15 marca. To przełomowe wydarzenie w karierze muzyków, dlatego postanowili zaskoczyć swoich fanów i… zabrać ich ze sobą.

Kalifornijska grupa Red Hot Chilli Peppers działa już od 36 lat i nie zanosi się, by w najbliższym czasie miała zakończyć swoją działalność. Od czasu założenia zespołu ukazało się aż 11 albumów studyjnych. Pierwszy z nich – The Red Hot Chilli Peppers – wydany został w 1984 roku nakładem wytwórni Capitol Records. Jednak to The Uplift Mofo Party Plan z 1987 roku przyniosła papryczkom pierwszą złotą płytę. Najbardziej docenianym albumem okazał się By The Way z 2002 roku. Zdobył on w sumie 14 platynowych płyt i jedną złotą.

 

Podczas tegorocznej trasy koncertowej Red Hot Chilli Peppers odwiedzą m.in. Japonię, Brazylię i Singapur. 15 marca po raz pierwszy zagrają w Egipcie. Informacja szokuje – dlaczego? Bo właściwie jak to się stało, że zespół, który odwiedził już znaczącą część świata podczas swoich tras koncertowych, nie miał okazji odwiedzić jednego z najsłynniejszych miast turystycznych?

Piątkowy koncert będzie wyjątkowy dla Papryczek. Z tej okazji zespół przygotował niespodziankę dla swoich fanów na całym świecie! Koncert z Egiptu będzie transmitowany na żywo! Tym sposobem, kalifornijskie niepowtarzalne dźwięki dotrą do każdego zakątka świata. Livestream z koncertu będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie zespołu: redhotchillipeppers.com, na Twitterze: chillipeppers, na YouTube: RHCPtv oraz na Facebooku: ChilliPeppers.

 

Jak mówi basista zespołu, Flea – “Piramidy są niesamowite! Trafiła się okazja, więc ją wykorzystaliśmy. Od zawsze fascynował nas Egipt i ten rejon Świata. Moje serce szaleje z radości.” Flea dodał także, że jego ciało tęskni za charakterystycznym mrowieniem, które pojawiało się u niego podczas odkrywania nowych tajemnic, fascynacji nową kulturą, rytmem, smakiem i zapachem nieodkrytych wcześniej potraw.

Wcześniej Piramidy w Gizie odwiedzili już m.in. Scorpions, Sting, Frank Sinatra, Shakira, Mariah Carey i Yanni. Kto wie – może wyjazd zainspiruje członków zespołu do wydania nowej płyty? Fani już czekają!

https://www.instagram.com/p/BuxtCtjHW6M/

 

Płyta przeciwko nienawiści | Fisz Emade Tworzywo – Radar