Rawa Blues Festival 2019 | Harmonogram i bilety

Rawa Blues Festival

Rawa Blues Festival powraca w październiku (11-12.10.2019 r.) wraz z aż sześcioma zagranicznymi gwiazdami na scenie katowickiego Spodka!

Specjalna oferty biletowa w maju | Rawa Blues Festival

Przez cały maj bilety na Rawę Blues będą o 20 złotych tańsze od regularnej ceny. Ma to istotne znaczenie szczególnie przy wejściówkach na płytę i sektory niebieskie, gdzie obniżka sięga nawet 30 procent. Promocja dotyczy zarówno wejściówek na piątkowy, jak i sobotni koncert. To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów bluesa, bowiem w tym roku na Rawę Blues dzieci i młodzież do 15 roku życia wchodzi za darmo, oczywiście pod nadzorem rodzica lub dorosłego opiekuna. Chcę w ten sposób jeszcze bardziej podkreślić rodzinny charakter imprezy – mówi Irek Dudek.

11.10 | Piątek w sali NOSPR | Rawa Blues

Pierwszego dnia festiwalu, 11 października zaprezentuje się twórca i dyrektor festiwalu – Irek Dudek. Tym razem wystąpi w sali NOSPR w zupełnie innej odsłonie. Do tej pory dominowały koncerty z big bandem. Postawiono na akustyczne brzmienia gitary, harmonijki i skrzypiec. Repertuar ma być przekrojowy – spodziewajmy się także nieśmiertelnych standardów bluesowych w najlepszym wydaniu.

Piątkowy wieczór będzie kontynuował tradycję harmonijkowego grania na Rawie Blues. Ze Stanów Zjednoczonych bowiem przyjedzie Rick Estrin z zespołem The Nightcats – wirtuoz harmonijki ustnej i żywa legenda bluesa. Estrin z zespołem są wielokrotnymi laureatami nagród z branży, w tym Blues Music Awards. Rick Estrin powraca do Katowic do dobrze znanej publiczności, która miała okazję słuchać zespołu już parokrotnie na scenach festiwalowych.

12.10 | Sobota w Spodku | Rawa Blues 2019

Sobota to koncerty w Spodku. Bluesowe święto rozpocznie się już o 11:00 na Małej Scenie. Dziesiątka polskich wykonawców powalczy o główną nagrodę – 5 tysięcy złotych oraz występ na Dużej Scenie . Od 15:00 posłuchamy nadzieje rodzimego bluesa, a festiwalowy koncert główny rozpocznie kanadyjska perkusistka i wokalistka Lindsay Beaver – najnowsze odkrycie kultowej dla bluesa wytwórni Alligator. Bluesową ucztę zapewnią także: charyzmatyczny gitarzysta Daniel Castro, nominowany do tegorocznych nagród Grammy pianista i wokalista Victor Wainwright z formacją The Train, ikona jazzu i bluesa James Blood Ulmer (któremu towarzyszyć będzie rockowy wizjoner Vernon Reid) oraz młody talent zza Oceanu – Hannah Wicklund z grupą The Steppin’ Stones.

Bilety na tegoroczny festiwal Rawa Blues są wyłącznie dostępne na portalu Ticketmaster

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o