Ralph Kamiński zapowiada płytę “Młodość”!

Jego pierwsza płyta Morze zrobiła niemałe zamieszanie na polskiej, alternatywnej scenie muzycznej. Teraz Ralph Kamiński zapowiada kolejny krążek – Młodość. Co wiemy?

Młodość

W 2016 roku Ralph Kamiński, artysta pochodzący z Jasła, z przytupem wkroczył na polską scenę muzyczną. Jego debiutancka płyta zebrała wiele dobrych recenzji, a fani Kamińskiego nie mogli doczekać się kolejnego krążka.

Młodość ukaże się już 22 listopada 2019 nakładem wytwórni Fonobo Label. Wraz z nową płytą artysta zapowiada zupełna zmianę swojego wizerunku i estetyki, która będzie otaczać nowe wydawnictwo.

Kosmiczne Energie & Wszystkiego Najlepszego

Ralph Kamiński podzielił się już dwoma kawałkami z nadchodzącej płyty. Są nim Kosmiczne Energie – pierwszy singiel, który poznaliśmy – i Wszystkiego Najlepszego. Do drugiej piosenki artysta sam wyreżyserował teledysk i napisał do niego scenariusz. Tak Kamiński opowiada o klipie do piosenki:

W utworze opowiadam o swoim smutnym lecie spędzonym w rodzinnym mieście i o tym, co działo się w mojej głowie. Akcja klipu odbywa się w nierzeczywistym miasteczku. W powietrzu unosi się melancholijny klimat schyłku lata, ostatnich gorących dni. W miasteczku nie ma domów, wszyscy mieszkają w przyczepach kempingowych. Mieszkańcy są odzwierciedleniem ludzi w naszym społeczeństwie, naszych bliskich oraz idoli, a także naszych marzeń. Pomimo kameralnego otoczenia, w miasteczku nie brakuje atrakcji

Młodość Tracklista

  1. Zielony samochód
  2. 2009
  3. Autobusy
  4. Kosmiczne Energie
  5. Tygrys
  6. Klub D
  7. Tata
  8. Młodość
  9. Wszystkiego najlepszego

Ralph Kaminski – Młodość – preorder

Limitowaną wersję albumu można już zamawiać w preorderze. Edycja deluxe zawierać będzie alternatywną do wersji podstawowej poligrafię, ekskluzywny plakat, niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia artysty oraz bonusowy utwór pt. Pożegnanie z morzem, który fani dobrze znają z koncertów.

Ralph Kamiński

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Studiował również na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie. Artysta związany jest na co dzień z agencją artystyczną Tuf oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jego twórczość nawiązuje stylistyką do artystycznego popu oraz muzyki filmowej. Instrumenty klasyczne, takie jak skrzypce czy fortepian to nieodłączne elementy tworzonych przez niego kompozycji.Ralph Kaminski ma za sobą występ podczas festiwalu w Opolu, gdzie razem z zespołem My Best Band in the World został zaproszony do przedstawienia swojego autorskiego materiału na scenie alternatywnej. Artysta dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Mela Koteluk, Kasia Nosowska czy Pablopavo. 

Pożegnanie z m o r z e m na Starym Maneżu [relacja]