Radiohead Public Library – gratka dla fanów zespołu!

Radiohead Public Library
fot. David Urrea / wikimedia commons

Brytyjski zespół udostępnił w sieci Radiohead Public Library. Ekipa Thoma Yorke’a przygotowała sporo niespodzianek w swojej bibliotece – od klipów ze studia po spersonalizowane grafiki stylizowane płytą A Moon Shaped Pool.

Playlisty od Thoma Yorke’a | Radiohead Public Library

Podczas nagrywania płyt In Rainbows, King Of Limbs czy A Moon Shaped Pool zespół dzielił się z fanami swoimi muzycznymi inspiracjami. Teraz nowa strona Radiohead Public Library oferuje szeroki wybór playlist np. lidera formacji, gdzie znajdziemy twórczość Floating Points, Nilsa Frahma czy Caribou.

Kultowy merch wraca do sprzedaży!

Niekiedy zespół wydaje płytę i z tej samej okazji sprzedaje koszulki i gadżety związane z jego bieżącą twórczością. Lata mijają, a przetarte koszulki mogą już nie wyglądać tak świeżo jak kiedyś. Dla wszystkich żałujących braku zakupów mamy dobrą wiadomość! Jest możliwość zamówienia w pre-orderze wzorów koszulek i gadżetów sprzed wielu lat (np. z płyty In Rainbows z 2007).

Koncertowe bootlegi Radiohead

Oprócz oficjalnie nagranych koncertów Brytyjczycy sporej ilości materiału z występów po prostu nie wydawali. Teraz na stronie Radiohead można pobrać koncertowe perełki – występ z festiwalu Glastonbury 1997 czy z gdyńskiego Open’er Festival w 2017 roku.

Radiohead – teledyski w najlepszej jakości

Radiogłowi postanowili dodać także każdy swój teledysk w najwyższej jakości. Zespół regularnie i od wielu latdodawał teledyski na platformę YouTube, ale dopiero dzięki otwarciu podzielił się wszystkimi wideoklipami.

Webcasty i OKNOTOK dostępne w całości

OK Computer w 2017 obchodził dwudziestolecie wydania i z tej okazji  można było nabyć kasetę OKNOTOK, która jest tak naprawdę muzycznym zarysem czy wersją demo całego albumu. To nie wszystko, już teraz na Spotify i innych serwisach strumieniujacych można posłuchać pierwszego mini albumu Radiohead z 1993 roku – Drill. Webcasty pokazują, jak członkowie zespołu bawią się w studio, słuchają wspólnie muzyki czy jammują. Jest tam nawet miejsce na mroczny DJ set Thoma Yorke’a!

Znalezione obrazy dla zapytania oknotok

Radiohead postanowili rozpocząć rok 2020 od nie lada gratki dla swoich fanów. Ogrom materiału na pewno wciągnie niejednego słuchacza.