Pustki w Poznaniu – pożegnalna trasa zespołu [zapowiedź]

Pustki w Poznaniu
fot. facebook.com/events/509842166180394

Zespół Pustki, po 18 latach wspólnego grania, postanawia pożegnać się z publicznością. Najlepszą do tego okazją są oczywiście koncerty, w związku z czym wyruszają w trasę. Jednym z przystanków będzie stolica Wielkopolski.

Pożegnalny koncert zespołu Pustki w Poznaniu odbędzie się 20 stycznia w Centrum Kultury ZAMEK. Warto pojawić się na tym koncercie, gdyż będzie on swoistym podsumowaniem działalności Pustek. Po dwóch udanych latach, w trakcie których odbyli ogólnopolską tasę koncertową, zagrali koncerty za granicą i nagrali płytę Wydawało się, członkowie zespołu postanowili zakończyć dotychczasową działalność i zająć się innymi projektami. Bilety na wydarzenie w cenie 35 zł (45 zł w dniu koncertu) wciąż są dostępne – można je kupić za pośrednictwem strony bilety24.pl.

Zespół Pustki powstał w Ostrówku pod Warszawą. Został założony w 1999 z inicjatywy gitarzysty Radka Łukasiewicza, perkusisty Grzegorza Śluza i śpiewającego basisty Janka Piętki. Skład zespołu zmieniał się przez lata, rotowali basiści, przychodzili nowi członkowie, inni zespół opuszczali. W 2004 dołączyła Barbara Wrońska, która gra na skrzypcach i klawiszach, przede wszystkim wspomogła zespół wokalnie. Na koncie mają sześć albumów: Studio Pustki8 OhmDo Mi NoKoniec kryzysuKalambury i Wydawało się. Oprócz tego stworzyli muzykę do spektakli teatralnych Przmysława Wojcieszka: Cokolwiek się zdarzy, kocham cięOsobisty Jezus i Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku. Znani są także z tego, że tworzą muzykę filmową. Mogliśmy się o tym przekonać w filmach takich jak: Doskonałe popołudnie w reżyserii Przemysława Wojcieszka, Marco P. i złodzieje rowerów w reżyserii Bodo Koxa oraz do radzieckiego, niemego, przedwojennego filmu Aelita, którego reżyserem był Jakow Protazanow. Szeroki zakres ich działalności uzupełniają utwory napisane do albumów koncepcyjnych poświęconych Władysławowi Broniewskiemu i Stanisławowi Wyspiańskiemu.

Pustki w Poznaniu

Koncertu w stolicy Wielkopolski nie można przegapić, nie tylko dlatego, że jest to pożegnalna trasa zespołu. Koncerty Pustek są profesjonalne i emocjonujące. Każdy, kto chce spędzić przyjemnie styczniowe popołudnie w miłej atmosferze, powinien wybrać się do CK ZAMEK już 20 stycznia. Naprawdę warto!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o