Premiera teledysku | Łona i Webber #nikiforszczecinski

Łona i Webber | Śpiewnik domowy

Łona i Webber przedstawiają drugi singiel: #nikiforszczecinski – hołd dla street artu w każdej jej postaci. Singiel promuje wydawnictwo Śpiewnik domowy EP, które ukaże się 17 kwietnia 2020 roku.

Łona i Webber przedstawiają drugi singiel z nadchodzącego mini-albumu: #nikiforszczecinski. Kompozycja opowiada o ulicznym artyście ze Szczecina, który swoje dzieła tworzył za pomocą wycinków z gazet, roślin, zniczy, cegieł czy nawet pluszowych szczurów; słowem – wszystkiego, co miał pod ręką. Jego galerię sztuki stanowił parapet i brama jednej z kamienic, w której żył.

Realizację teledysku duet powierzył innemu szczecińskiemu twórcy, Lumpowi – jednemu z najbardziej rozpoznawalnych streetartowych artystów w Polsce, autorowi wielu murali i instalacji, od lat związanemu z graffiti w każdej postaci.

I choć Lump wywodzi się z zupełnie innego nurtu, podobnie jak Nikifor często posługuje się w swoich pracach przedmiotami, które dla innych stały się nieprzydatne – zapomnianymi kawałkami codzienności i porzuconymi drobiazgami. Autorem zdjęć do video jest Marek Kowalczyk, szczeciński fotograf i operator. Zdjęcia powstały w gościnnych progach szczecińskiej Freedom Gallery.

Łona i Webber | Śpiewnik domowy EP

Po prawie czterech latach Łona i Webber powracają z nowym wydawnictwem – tym razem będzie to mini-album koncepcyjny. Następca Nawiasem mówiąc (2016) to siedem premierowych utworów (i jeden remiks).

“Album jest głosem w dyskusji o tożsamości, z naciskiem na różnorodność fragmentów, z jakiej potrafi być ona utkana i jak dalekie niekiedy inspiracje mają na nią wpływ. Akcenty z różnych zakątków świata splatają się w “Śpiewniku” z opowieścią kameralną, często czerpiącą z dalszego czy bliższego sąsiedztwa, czy wprost: z domu.”

Nowe wydawnictwo Łony i Webbera dostępne jest w dwóch wersjach:

1) 1CD Edycja Popularna pojawi się w ogólnodostępnej sprzedaży

2) 2CD limitowana Edycja Specjalna, dostępna tylko na stronie sklep.dobrzewiesz.net, wzbogacona o:

-album w wersji instrumentalnej,
-płócienną okładkę,
-zestaw naklejek,
-podpisy Łony i Webbera,
-zapis nutowy wszystkich piosenek.

Preorder płyty: http://bit.ly/Spiewnik

Zobaczcie, na jakie albumy czekamy wiosną!

Na jakie albumy czekamy?