Premiera nowego albumu The Killers – “Wonderful Wonderful”

Po 5 latach od wydania ostatniego studyjnego krążka, The Killers powracają z nową płytą Wonderful Wonderful. Płyta już od dzisiaj jest dostępna w sprzedaży oraz serwisach streamingowych.

Rozbudzone oczekiwania wobec The Killers

Brandon Flowers, lider zespołu, oceniając jego poprzednią płytę Battle Born, przyznał w jednym z wywiadów, że płyta ta nie była wystarczająco dobra.  Stąd też oczekiwania wobec Wonderful Wonderful są bardzo duże. Szczególnie dla fanów The Killers, którzy stęsknili się za charakterystycznym brzmieniem kapeli prezentowanym na albumach Hot Fuss, Sam’s Town czy Day & Age.

Tym większym zaskoczeniem był więc pierwszy ujawniony singiel z nowej płyty – The Man. Wielu fanów zareagowało dużym zdziwieniem, co można było przeczytać m.in. na profilach w mediach społecznościowych zespołu. Utwór ten w odczuciu wielu osób nie nawiązuje do najlepszych kawałków grupy. Nieco eksperymentalnych brzmień w stylu Daft Punk, nie można jednak na pewno nazwać złymi. Wielu słuchaczom ten kawałek przypadł do gustu i można się spodziewać, że Killersi zyskali dzięki niemu wielu nowych odbiorców.

 

Run For Cover – powrót do korzeni

Zupełnie inny jest natomiast drugi singiel z płyty – Run For Cover. To już brzmienia zdecydowanie bardziej przypominające The Killers z ich lat świetności. Niewątpliwie kawałek ten spowodował jeszcze więcej spekulacji, jak będzie ostatecznie wyglądać cała płyta. Run For Cover to przebojowy, radiowy numer, od razu wpadający w ucho. Dla mnie, jako fana brzmień z trzech pierwszych płyt zespołu, niewątpliwie dostarczył on nadziei na powrót wielkich Killersów. Zresztą, posłuchajcie sami.

Jak będzie brzmieć Wonderful Wonderful?

Dzień premiery to z pewnością nie najlepszy moment na recenzję całości krążka. Dajmy mu czas na osłuchanie się i wyciagnięcie odpowiednich wniosków. Niemniej z ogromnym zaciekawieniem sięgnę po tę płytę, aby sprawdzić, czy Wonderful Wonderful ponownie wyciągnie The Killers na szczyty list przebojów i pokaże, czy można ich nadal zaliczać do czołówki rockowych bandów na świecie.

Fot. http://thekillersmusic.com/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o