Poznańskie Dni Rodziny 2019 za nami [fotorelacja]

Fot. Jagxoda Haloszka

Poznańska Parada Pokoleń, Tort Wolności i koncert Mietka Szcześniak, to tylko kilka z atrakcji, które organizatorzy Poznańskich Dni Rodziny przygotowali dla młodszych i starszych uczestników.

Parada Pokoleń i tysiące baniek

Po godz. 12 z płyty Starego Rynku wyruszyła Poznańska Parada Pokoleń. Sygnał do wyruszenia dali muzycy, którzy na ukulele zagrali poznański hejnał. Atrakcją korowodu było wspólne puszczanie baniek mydlanych. Organizatorzy rozdali milusińskim tysiąc kolorowych balonów. Kolorowa parada dotarła na plac Wolności, gdzie wypuścili kolorowe bańki mydlane.

89 kilogramów słodkości

1200 kawałków o smaku malinowo-kokosowym, ozdobionych mapą Poznania zostało rozdane wśród poznaniaków. Tort Wolności ważył 89 kg i upamiętnił obrady Okrągłego Stołu w 1989 roku i pierwsze częściowo wolne wybory. Autorem wypieku był Jurij Gorobczyszyn – szef cukierni i uczeń światowej klasy cukierników: Teda Chaixa, Antonio Bachoura oraz Alezandrea Bordeaux. Tort o wymiarach 2 na 1,4 m był z bitą śmietaną o smaku malinowym, i kokosowym, tak, by po przekroju wyglądał jak polska flaga.

Mietek Szcześniak na zakończenie

Główną gwiazdą na zakończenie Poznańskich Dni Rodziny był Mietek Szcześniak, który zagrał swoje największe przeboje.