Taylor Swift w Polsce! Wystąpi na Open’er Festival

Organizatorzy Open’er Festival 2020 ogłosili pierwszego headlinera! Jest nim… sama Taylor Swift!

Taylor Swift

Festival do tej pory uważany za alternatywny w tym roku zadziwił wszystkich i jako headlinera ogłosili królowę muzyki pop Taylor Swift. Zagra na main stage 3 lipca! Można zakupić już bilety – karnet 4-dniowy kosztuje 539 zł, weekendowy 419 zł a bilety jednodniowe – 299 zł.

Lover

W ostatnim czasie artystka wydała siódmy w swojej karierze album Lover. Na Lover Swift znów ukazuje nam swoją delikatną i romantyczna duszę. Album jest o wiele bardziej zbliżony do The 1989 (2014) roku niż reputation (2017). Artystka ponownie otwiera się przed słuchaczami, jest szczera, zabawna i bardziej dojrzała. Pisze o miłości, o chorobie swojej mamy i o tym, ze dobrze mieć przyjaciół. Płytą zachwycają się wszystkie serwisy – zaczynająć od NME na Rolling Stone kończąc

 

Prawa Autorskie

Nie wiadomo jak będzie wyglądać najbliższa trasa Taylor. Artystka straciła prawa autorskie do swoich pierwszych 6 albumów. Gdy jest się młodym muzykiem, i dostaje się możliwość pracy z jedną z największych wytwórni muzycznych na świecie, artysta z reguły nie zastanawia się dwa razy. Tak właśnie było w przypadku Taylor Swift, która w wieku 15 lat podpisała umowę z Big Machine na 6 albumów. Teraz Big Machine postanowiło sprzedać wszystkie udziały. Skorzystał na tym Scooter Braun, który zakupił wytwórnię za 300 mln dolarów. Co za tym idzie, zyskał prawa do muzyki Taylor Swift. Nowy album artystki – Lover – będzie już wydany z inną wytwórnią, i staje się jedynym krążkiem Swift, do którego będzie miała pełne prawo.

https://www.instagram.com/p/B2NO91sDEOw/

 

Co to oznacza w praktyce?

Teraz to Braun podejmuje wszystkie decyzje dotyczące muzyki Taylor. Nie jest istotne to, że artystka jest zarówno kompozytorką jak i autorką tekstów. Jeśli ktoś chciałby np. nagrać oficjalny cover piosenki Swift na swój album Scooter musi wyrazić na to zgodę. Jeżeli Swift chciałaby wydać album The Best Of to Braun może nie pozwolić jej użyć piosenek z pierwszych 6 albumów. Za to sam Scooter może wydać taki album bez problemu. Tegoroczny koncert zapowiada się ciekawie, a jak było rok temu? Sprawdźcie sami!

Nowa odsłona Taylor “Lover” [recenzja]