Poznaliśmy headlinerów trzeciego Prog In Park

Prog In Park
źródło: materiały prasowe

Trzecia edycja warszawskiego festiwalu muzyki progresywnej – Prog In Park – przyniesie nie tylko wiele zmian w samej strukturze wydarzenia. Przywiedzie bowiem liczne grono światowej klasy zespołów.

Przejdźmy od razu do sedna, czyli do headlinerów. Po pierwsze – Dream Theater, czyli niejednokrotnie nominowana do Grammy kapela grająca progresywny metal. Po drugie – Opeth pod przewodnictwem otoczonego kultem Mikaela Akerfeldta. Zespół zjednał sobie zarówno fanów prog death metalu jak i psychodelicznego rocka, za sprawą dużej rozpiętości gatunkowej na przestrzeni lat.

Prog In Park – kto jeszcze zagra w 2019?

Oczywiście nie tylko pierwsi headlinerzy zostali ujawnieni. Przyjedzie do naszej stolicy sam Fish – znany tak z kariery solowej jak i kultowego Marillionu. Ujrzymy także brytyjski Tesseract, czyli djent w formie dojrzałej oraz zaowalowanej w liczne dźwiękowe tekstury. Na tym nie koniec! Do składu dołączą też nieznane dotychczas polskie Sermon oraz Richie Kotzen.

Dzień pierwszy: Opeth, Fish, Tesseract, Sermon.
Dzień drugi: Dream Theater, Richie Kotzen.

Kolejne zespoły zostaną ogłoszone wkrótce.

Zmiany na trzecim Prog In Park

Organizatorzy wzięli sobie do serca niepokoje festiwalowiczów i trzecią edycję przeniosą całkowicie na świeże powietrze. Drugi Prog In Park, z powodów problematycznych remontów Parku Sowińskiego, odbył się z wykorzystaniem terenu klubu – warszawskiej Progresji (Prog In Prog?). Ponownie zawita on w jego rejon, jednakże tym razem korzystając wyłącznie z terenów w pobliżu klubu.

Festiwal odbędzie się w dniach 12 i 13 lipca 2019 roku na Scenie Letniej Progresji (ul. Fort Wola 22). Ceny biletów wyglądają następująco: 189-210 zł (dzień pierwszy) / 239-260 zł (dzień drugi) / 379-400 zł (dwudniowy karnet). Od 6 grudnia dostępne w przedsprzedaży.

Już niebawem kolejne ogłoszenia z przyszłorocznego Prog In Park. Festiwal zapowiada się naprawdę dobrze!

Prog In Park to jeden festiwal – a przecież zaledwie przed kilkoma dniami mieliśmy świetne nowiny o Into The Abyss Festival!

Znamy headlinerów 4 edycji Into the Abyss Festival!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here