Poznajmy młodych, którzy wystąpią na Scenie Ż w Warszawie

Scenie Ż w Warszawie
fot. Asia Babiel

Trasa Męskiego Grania trwa w najlepsze! Do jej końca pozostały już tylko 3 koncerty.

W najbliższą sobotę, 17 sierpnia w Warszawie odbędzie się już szósty koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania. Tego dnia o 17 na Torze wyścigów konnych Służewiec zbiorą się tysiące fanów muzyki by wspólnie dać się ponieść dźwiękom płynącym od najlepszych polskich wykonawców.

Na głównej scenie Męskiego Grania zaprezentują się Daria Zawiałow, Bass Astral x Igo, KORTEZ, Maria Peszek, Krzysztof Zalewski, MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA. Warszawski koncert będzie wyjątkowy, bo pojawi się na nim również ORKIESTRA ORKIESTR, w której skład wejdą Smolik, Abradab, Brodka, Fisz, Igo, Kortez, Lech Janerka, Maciej Maleńczuk, Marek Dyjak, Mela Koteluk, Nosowska, Organek, O.S.T.R., Rogucki, Spięty, Wojciech Waglewski, Zalewski. Oprócz tego spotkania szansą na jej zobaczenie będzie jedynie koncert finałowy w Żywcu.

Poznajmy młodych, którzy wystąpią na Scenie Ż w Warszawie

Wielkie gwiazdy są ważne – wiadomo. Nie można jednak zapominać o tym, że od kliku lat Męskie Granie mocno stawia na młodych. Dlatego właśnie powstała mniejsza scena, Scena Ż, która działa między koncertami na scenie głównej. Przed wielkim tłumem mają na niej szansę wystąpić mniej znani artyści, którzy dopiero rozkręcają swoją karierę. Jest to dla nich świetna okazja do zaprezentowania się licznej widowni – tej samej, która wcześniej słuchała dźwięków płynących z głównej sceny. Kto wie, być może za kilka lat to oni na niej wystąpią! Poznajmy więc tych, którzy zagrają w sobotę w Warszawie…

Robert Cichy

Robert Cichy jest gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i producentem. Od lat działa w branży – udzielił się na ponad 50 płytach polskich artystów. Dał się poznać jako lider funk rockowego zespołu Chilli oraz soulowego June. Dopiero niedawno zdecydował się na stworzenie solowego materiału.W lutym 2018 roku ukazał się jego debiut – SMACK. Album w całości został stworzony przez Cichego – oscyluje wokół klimatu amerykańskiego południa z elementami mocnego hip-hop’owego bitu i energetycznym brzmieniem gitar. Autor zebrał za niego wiele świetnych opinii ze strony dziennikarzy. W kwietniu 2019 roku odebrał Fryderyka w kategorii Album Roku Blues, Country.

The Cassino

The Cassino powstali w 2013 roku w Braniewie. Ich początki to stare wojskowe kasyno. Przez 6 lat istnienia skład zespołu nieco się zmieniał – na początku był to duet, dopiero później trio. Ostatecznie The Cassino tworzą Piotr Dawidek (perkusja), Hubert Wiśniewski (gitara, wokal) oraz Michał Badecki (bas). Już w tej formie w 2018 roku pojawili się w trojkowym Starcie NaGranie, by tam zachwycić jury utworem Comming Down i wygrać jeden z półfinałów. Ich muzykę trudno określić jednym słowem. Jest to mieszanka rocka, bluesa i funku, w której pobrzmiewają inspiracje indie rocka. Na koncie mają dwie EPki – anglojęzyczną zatytułowaną The Cassino oraz w całości po polsku Zimę.

Kasai

Kasai, czyli Kasia Piszek to warszawska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka. Na scenie można ją było zobaczyć i usłyszeć między innymi u Moniki Brodki, Artura Rojka czy Pauliny Przybysz. Oprócz działań scenicznych ma na koncie również kompozycje dla Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej czy Patrycji Markowskiej. W maju 2019 roku nakładem ART2 Music ukazał się jej debiutancki solowy materiał – Equals. Muzyka na tym albumie jest bardzo plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa, zachęcając tym samym do poruszenia wyobraźni. Equals można zaliczyć do popu alternatywnego, słychać jednak na nim mocne inspiracje filmem, operą i muzyką symfoniczną.

Mrozu

Mrozu dał się poznać już 10 lat temu za sprawą debiutanckiego albumu Miliony monet. W 2017 roku zaprezentował się jak gdyby na nowo na przełomowym krążku ZEW. Od tamtej pory Mrozu nie przestaje zachwycać. Pozostając na fali wznoszącej, w 2019 roku wydał piąty już album – AURA. Przy tej płycie muzyk ponownie połączył siły z Dryskullem. Tak powstała płyta pełna rock’n’rollowo-soulowo-bluesowej energii. Jedna z kompozycji – Napad – powstała na potrzebę filmu Na bank się uda, szybko stając się hitem, który aktualnie ma ponad 2 miliony wyświetleń na YouTube.