26 listopada 2021 roku premierę będzie miała płyta #IDEOLOGIAMOZILA Czesława Mozila. Poznajmy wspólnie jego ideologię.
Niespodzianki
Na każdej płycie, zamówionej w pre-orderze, znajdzie się autograf Czesława Mozila. Dla pierwszych 60, które zamówią płytę w pre-orderze, artysta nagra specjalnie dedykowany filmik. Zaś pierwsze 500 osób otrzyma gratisowo płytę w formie CD Kiedyś to były Święta projektu Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości.
O wydawnictwie
#IDEOLOGIAMOZILA to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka Z miłości opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. To nasze coś to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a Dzień, w którym uśmiech znikł to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w Pan tu nie stał zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w Autorytecie pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich „nieomylnych” krytykach muzycznych. Za produkcję albumu #IDEOLOGIAMOZILA odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors. A to wszystko to tylko przedsmak tej płyty.
Wypowiedź artysty
#IDEOLOGIAMOZILA to także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie.