Powroty – nowy album Miuosha

Miuosh - New Pop Festival Białystok 2019
fot. Jakub Dakowicz

Chociaż w tym roku wiele się działo, fani z niecierpliwością czekali na kolejne pomysły rapera z Katowic. Aż w końcu, trzeciego grudnia w internecie pojawił się pierwszy singiel Powroty, z nowej płyty artysty, a także daty przyszłorocznej trasy koncertowej.

Oczekiwanie na nowości

Poprzednia płyta Miuosha wzbudziła kontrowersje wśród fanów, bo POP. nie był tym, do czego byli przyzwyczajeni miłośnicy rapu. Od tamtej premiery minęły dwa lata i chociaż artysta nie dawał o sobie zapomnieć ani na chwilę, to fani czekali na coś zupełnie nowego. Rok 2019 upłynął pod znakiem ogromnego przedsięwzięcia, jakim było ScenozstąpienieW jeden z czerwcowych wieczorów na Stadionie Śląskim pojawili się: Narodowa Orkiestra Polskiego Radia, Jimek, Smolik, Miuosh oraz jego goście, by wspólnie stworzyć kilkugodzinny, wyjątkowy i niespotykany wcześniej koncert. Dla wielu osób był to niezapomniany wieczór, a piosenkę Piąta Strona Świata, wyśpiewaną przez kilkadziesiąt tysięcy gardeł słyszano chyba na całym Śląsku.

Potem pojawiła się książka Miuosh. Wszystkie ulice bogów. Ogromny wywiad-rzeka, o Śląsku i życiu, uzupełniany felietonami, zdjęciami i tekstami utworów. Publikacja była bardzo popularna, a Miuosha można było zobaczyć na spotkaniach autorskich. Mimo tylu wydarzeń, każdy czekał na jego powrót do robienia muzyki. Ci bardziej krytyczni zastanawiali się, czy to już koniec muzycznej kariery rapera?

Powroty

W południe na YouTube pojawił się pierwszy singiel wraz z teledyskiem promujący nowy album. Zarówno piosenka, jak i cała płyta mają ten sam tytuł. Tekst kawałka jest niejako rozliczeniem się z przeszłością, ale i opowiada o tym, co będzie. W końcu raper zapowiedział powrót i jest to chyba powrót nie tylko z nowymi kawałkami.

Za reżyserię teledysku odpowiada Alan Willmann, który tworzył już takie klipy jak Oddycham Julii Wieniawy czy Nostalgia Taco Hemingwaya. Reżyser ma charakterystyczny sposób tworzenia teledysków i wydobywa z nich niesamowity, tajemniczy klimat. Tak też jest w tym przypadku. Teledysk do utworu Powroty nie jest łatwy, trzeba dłużej się nad nim zastanowić.

Trasa koncertowa

Raper zapowiedział także trasę koncertową, która rozpocznie się w lutym przyszłego roku.

Daty koncertów:

02.02 – Kraków
07.02 – Warszawa
08.02 – Łódź
15.02 – Gdańsk
16.02 – Olsztyn
21.02 – Zielona Góra
22.02 – Wrocław
27.02 – Bydgoszcz
07.03 – Białystok
13.03 – Rzeszów
14.03 – Poznań
15.03 – Bielsko – Biała
19.03 – Lublin
20.03 – Kielce
21.03 – Opole
28. 03 – Katowice

Bilety będzie można kupić od czwartku na ebilet.pl.