Posłuchajcie nowego kawałka Noela Gallaghera!

Noela Gallaghera
Noel Gallagher fot. materiały prasowe

W sieci pojawiła się nowa piosenka Noel Gallagher’s High Flying Birds. Utwór nosi tytuł Alone On The Rope i pierwotnie znajdował się na drugiej stronie ostatniego singla If Love Is The Law. W sieci pojawił się również tekstowe wideo.

Nowa piosenka Noela Gallaghera

Alone On The Rope – nowa piosenka Noel Gallagher’s High Flying Birds została wydana na stronie B singla If Love Is The Law. Jest to jedna z najbardziej psychodelicznych kompozycji w karierze Noela Gallaghera. Grzmiący wokal artysty w połączeniu z wyciszonymi fortepianami i perkusją idealnie do siebie pasują. Ta nietuzinkowa kombinacja idealnie sprawdziłaby się podczas nocnych wizyt w zadymionych, jazzowych klubach. Jeśli chodzi o tekstowe wideo, widzimy w nim serię różnych krajobrazów z całego świata, które są prezentowane w kalejdoskopie.

Noel Gallagher rozpocznie pracę nad nowym albumem

Od wydania doskonale przyjętego Who Built The Moon? minął już prawie rok i coraz więcej słyszy się o możliwości pojawienia się następcy. W rozmowie z The Daily Star starszy z braci Gallagher potwierdził wcześniejsze pogłoski.

W styczniu wchodzę do studia z producentem Davidem Holmesem, żeby nagrać kolejny album – Noel Gallagher

Z kolei w wywiadzie udzielonemu New Musical Express połowa zespołu Oasis opowiedziała o powstawaniu albumu:

Nie mam gitary w domu po raz pierwszy od 13 roku życia, więc piszę piosenki na basie. To niewiarygodne bo to wydobywa z niego wszystkie emocje i dostajesz więcej groove’u, a ja to kocham. to jest to, co robię w tej chwili. wszystko, co piszę, na ten moment brzmi jak The Police, The Cure lub gdyby The Police i The Cure byli w zespole razem”.

Zapytany o swoją wymarzoną współpracę, Gallagher powiedział:

“byłby to Neil Young i Crazy Horse. Gdybym mógł napisać piosenkę i nagrać ją z nimi, to byłoby to niewiarygodne. Chciałbym również pracować z Morrissey’ em, ponieważ jest on znaczącą częścią moich nastoletnich lat. Chciałbym też napisać piosenkę z Shaunem Ryderem, to byłoby wspaniałe”.

Pierwsza książka Noela Gallaghera

Na początku listopada tego roku swoją premierę miała pierwsza książka Noela Gallaghera. Wydawnictwo nosi tytuł Any Road Will Get Us There (If We Don’t Know Where We’re Going) i został wydany nakładem Bonnier Books. Jest kulisową opowieścią o największej w historii Noela światowej trasie koncertowej z jego zespołem, High Flying Birds i nagraniu krytycznie przyjętego albumu Who Built the Moon?. Jeden z najbardziej wpływowych i najbardziej lubianych artystów w Wielkiej Brytanii ma za sobą udany rok z trzecim albumem solowym numer jeden w Wielkiej Brytanii, nominacją do Mercury Prize i 72-dniową trasą koncertową na całym świecie – i ta książka dokumentuje każdy etap tej podróży.

Noela Gallaghera
Okładka pierwszej oficjalnej książki Noela Gallaghera
Prawdziwa gratka dla fanów Noela Gallaghera

Dzięki obiektywowi byłej oficjalnej fotografki Manchesteru City, Sharon Latham i słowom Hamisha MacBain’a, jest to Noel Gallagher, jakiego nigdy wcześniej go nie widzeliśmy. Książka, której kuratorem jest sam muzyk, zawiera setki intymnych, pięknych ujęć, zarówno na scenie, jak i poza nią, z których wiele nigdy wcześniej nie było opublikowanych. Fotografie zabierają czytelnika w podróż po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii, Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Znajdziemy w niej także szczere wywiady, anegdoty z życia Noela oraz jego zespołu i załogi.

Szalona zabawa, czyli CHVRCHES w Berlinie [relacja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here