Pomóżmy Eucaliptusowi dostać się do finału Ost-Rock Underground Fest!

Pomóżmy Eucaliptusowi dostać się do finału Ost-Rock Underground Fest!

Polski rynek muzyczny przesiąknięty jest wieloma znakomitymi, młodymi kapelami, których muzyka rozsadza od środka, napełnia niesamowitą energią, a magia jaka towarzyszy ich koncertom jest nie do opisania. Jednym z takich zespołów jest śremski skład – Eucaliptus. 

Eucaliptus został założony w czerwcu, 2016 roku w Śremie z inicjatywy Krzysztofa Szulca (wokal,gitara) i Leszka Grodka (bas). Wspólnie z Adrianem Worochem, który dołączył do zespołu jako perkusista, kapela w błyskawicznym tempie zaczęła pracę nad własnym materiałem. Bazując na muzyce stonerowej, grunge’owej oraz rock’n’rollu, grupa stworzyła własny, energiczny gatunek muzyczny i rozpoczęła pracę nad pierwszą płytą.

Zdarzenia, które napotkały zespół znacznie utrudniły działanie. W październiku garaż kapeli, który służył im jako miejsce do grania, tworzenia oraz przechowywania sprzętu spłonął w pożarze. Dzięki zbiórkom charytatywnym organizowanym na koncertach, zespół mógł odkupić część spalonego sprzętu i wrócić na rynek muzyczny. W maju tego roku ukazała się pierwsza płyta Eucaliptusa, zatytułowana „Feel The Shag” i rozchodzi się w błyskawicznym tempie. W sierpniu doszło do zmiany w składzie zespołu. Basistę – Leszka Grodka – zastąpił Wojciech Łagoda.

Zespół, pomimo krótkiego stażu, ma na swoim koncie kilka sukcesów, np.: udział w poznańskich finałach festiwalu Emergenza, grę na Orlen Warsaw Maraton, na który został wybrany przez słuchaczy Polskiego Radia Trójka i redaktora Piotra Stelmacha, drugie miejsce podczas poznańskiego Kulminacyjnego Przeglądu Kapel w ramach Festiwalu Kultury Studenckiej KULMINACJE 2017.

Słuchając chłopaków na żywo za każdym razem można odnaleźć co raz to nowe smaczki w ich twórczości. Wyrazista sekcja rytmiczna, która niczym tabasco dodaje pikanterii brzmieniowej zespołu. Hipnotyzująco brzmiąca gitara, która wręcz porywa słuchacza w powietrze, czarując i przenosząc w totalnie inny wymiar. Wszystko to, dopełnione wokalem frontmana, którego barwa głosu idealnie wkomponowuje się w klimat, który tworzy warstwa muzyczna. Eucaliptus to całość. Nie ma tu żadnych niepasujących do siebie brzmień czy dźwięków. Zresztą posłuchajcie sami:

Panowie z Eucaliptusa zakwalifikowali się do Ost-Rock Underground Fest i mają szansę na to, by zagrać w finale tego wydarzenia. Jednak do tego jest im potrzebne Wasze wsparcie. Do finału wchodzą trzy zespoły. Dwa, które uzyskają największą liczbę polubień pod postem na ich temat. Trzecia kapela wybierana jest przez stowarzyszenie M14sto.

Co należy zrobić? Rzecz banalnie prosta! Wystarczy wejść w ten oto link: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=745576875633522&id=168063450051537 i zagłosować na chłopaków lajkując ten post. Dla nas to zaledwie kilka sekund, dla chłopaków wielka szansa na pokazanie swojej twórczości na tak wyśmienitej imprezie.