PlayOn Fest na YouTube – Muzyka NIE przestaje grać

Obowiązujące ograniczenia z powodu szalejącej pandemii spowodowały, że wiele koncertów zostało odwołanych. Muzycy radzili sobie z tym na różne sposoby, do tej pory indywidualnie. Z pomocą fanom spragnionym wydarzeń na żywo przychodzi Warner Music Group, organizując PlayOn Fest – pierwszy festiwal na żywo.

Co, gdzie, kiedy?

Dwa dni temu, 21 kwietnia, na kanale Songkick, na którym znaleźć możemy fragmenty występów na żywo, pojawiła się ciekawa zapowiedź. WMG postanowiło stworzyć wirtualny festiwal, opatrzony mottem Music is NOT cancelled (dosł. muzyka NIE jest anulowana).  Zaczynający się 24 kwietnia o 18:00 CET na wspomnianym wyżej kanale livestream będzie składał się z nagranych wcześniej, niepublikowanych występów wielu wykonawców.

To tylko część wykonawców, jakich występy będziemy mogli zobaczyć już 24 kwietnia / fot. playonfest.com
Kto zagra na PlayOn Fest?

Wśród artystów, których zobaczymy podczas PlayOn Fest będzie m.in. Ed Sheeran, Coldplay, Bruno Mars, Lil Uzi Vert, Green Day, Slipknot czy Royal Blood. Pełna lista transmitowanych występów znajduje się na oficjalnej stronie festiwalu.

Nie tylko występ

Na stronie transmisji już od początku można wpłacać pieniądze na zbiórkę. Darowizny zostaną przekazane na walkę z koronawirusem. Jak pisze organizator:

Połącz siły z artystami WMG we wsparciu funduszu Światowej Organizacji Zdrowia, pomagającego krajom zapobiegać, wykrywać i odpowiadać na pandemię. Choroba nie ma granic. Wirus dotyka różne społeczności na całym świecie, dlatego musimy zebrać się i razem z nim walczyć.

Cel ustanowiony przez autorów zbiórki to siedem i pół miliona dolarów. Za każdego wpłaconego dolara Google dołoży do zbiórki dwa dolary. Zbiórka potrwa do 30 czerwca. Przez pierwszy miesiąc zebrano nieco ponad 2 miliony dolarów.

Początek czegoś większego?

PlayOn Fest jest pierwszym tego typu festiwalem w historii. Muzycy rzadko upubliczniają swoje koncerty na żywo w całości. Często to właśnie wytwórnie nie zgadzały się na ich darmowe udostępnianie. Tym razem jest trochę inaczej. Czy sytuacja związana z koronawirusem to zmieni? Prawdę mówiąc, nie wiadomo. Jedyne co na razie jest pewne, to występy, które będziemy mogli zobaczyć już jutro o 18:00, na kanale Songkick.