Piotr Schmidt Quartet Saxesful – premiera płyty trębacza

Piotr Schmidt Quartet Saxesful

To już tuż, tuż!!! Wszyscy miłośnicy muzyki jazzowej, aranżowanej i improwizowanej powinni się przygotować na ważne wydarzenie pierwszego września. W ten dzień ukaże się bowiem dziesiąty autorski krążek Piotr Schmidt Quartet Saxesful.

Wraz z początkiem jesieni, 1-go września, ukaże się autorska płyta młodego, znakomitego trębacza Piotra Schmidta, któremu towarzyszyć będą najlepsi polscy saksofoniści jazzowi. Wydaniu płyty towarzyszyć będzie seria koncertów w największych salach koncertowych w Polsce. Wydanie dziesiątej płyty Piotra Schmidta zbiega się z dziesiątą rocznicą działalności artysty.

Kilka słów o artyście – Piotr Schmidt

Piotr Schmidt to młody, uzdolniony trębacz jazzowy. Jest on równocześnie producentem muzycznym, wydawcą, liderem zespołów, wykładowcą na Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz w Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Ukończył akademię katowicką, na której to w roku 2016 otrzymał tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest również stypendystą University of Louisville w Kentucky. Zdobył już wiele nagród, wyróżnień i Grand Prix. Jak widzimy, pomimo młodego wieku, artysta ma już bardzo bogaty dorobek artystyczny, który jest zdecydowanie godny podziwu!

Jubileuszowy krążek – czego możemy się spodziewać

Artyście, zarówno na płycie jak i podczas trasy koncertowej, towarzyszyć będą tacy mistrzowie jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Grzech Piotrowski, Maciej Sikała, Piotr Baron, oraz Adam Wendt. Same koncerty odbędą się w największych salach koncertowych w Polsce, m.in. w Filharmonii Śląskiej, Podkarpackiej, Bałtyckiej czy Częstochowskiej. W sam skład kwartetu oprócz Piotra Schmidta, wchodzą tacy artyści jak: Wojciech Niedziela – fortepian, Maciej Grabowski – kontrabas, oraz Krzysztof Gradziuk – perkusja. Cały projekt, uświetni także wspaniały artysta – Wojciech Myrczek, który od ponad trzech lat uznawany jest za jednego z czołowych wokalistów świata jazzu.

Na repertuar zespołu składają się opracowania największych standardów jazzowych. Co więc wyniknie ze współpracy tak świetnych artystów?

Piotr Schmidt Quartet Saxesful, to największe przeboje jazzowe w wykonaniu jednych z największych artystów tego rodzaju muzyki, zagrane następnie we wspaniałych salach koncertowych. Po wysłuchaniu poprzednich nagrań artysty, muszę przyznać, że nawet mnie, miłośniczkę bardziej muzyki klasycznej niż jazzowej, ujęły interpretacje trębacza. Barwa jaką wydobywa z instrumentu, stanowi wręcz balsam dla uszu słuchaczy. Jego wykonania przepełnione są swego rodzaju głębią, pięknem, ciepłem i delikatnością. Myślę więc, że połączenie tego artysty z tak wspaniałymi mistrzami sztuki jazzu, może przynieść słuchaczom niebagatelną niespodziankę. Tego nie można przeoczyć!

Jazz w samurajskim wydaniu – Makoto Kuriya w Krakowie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o