Piotr Rogucki zagrał w Przeźmierowie [fotorelacja]

Piotr Rogucki zagrał w Przeźmierowie
fot. Beata Wencławek

Piotr Rogucki, po jubileuszowej trasie koncertowej z zespołem COMA, wyruszył w solowe tournee po Polsce. Kolejnym przystankiem było Przeźmierowo, gdzie w roli supportu wystąpił sam KRÓL.

Koncert Roguckiego odbył się 1 lutego w Centrum Kultury Przeźmierowo. Tamtejsza sala jest idealna na takie koncerty, ponieważ pomaga stworzyć niesamowity, kameralny klimat. Artysta potrafi czarować, umie złapać kontakt z publicznością. Kolejny raz pokazał, że najważniejsze są uczestnik koncertu i jego odczucia. Dał z siebie wszystko, między utwory wplatał anegdoty ze swojego życia, czym prawie całkowicie zniknął dystans między nim a publicznością. Mogliśmy posłuchać przekrojowo całej twórczości Roguckiego. Były kawałki ze wszystkich solowych płyt, dzięki czemu odbyliśmy wraz z nim piękną podróż w czasie.

Warto wspomnieć, że koncert otworzył KRÓL, który zawodowo rozgrzał zgromadzoną publiczność w sali Centrum Kultury Przeźmierowo na występ gwiazdy wieczoru. Wszystko, co nam podoba się podczas słuchania płyty, na koncercie brzmi jeszcze lepiej. Teksty śpiewane na żywo jeszcze bardziej pobudzają naszą wyobraźnię, dzięki czemu czujemy wielką satysfakcję z przeżywanych chwil. Jako support, KRÓL sprawdził się idealnie. Dzięki temu z większym apetytem czekało się na występ Roguckiego.

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

Piotr Rogucki

Przede wszystkim znany jest z występów z zespołem COMA. Jest wokalistą, ale i aktorem, którego możemy oglądać na deskach scen teatralnych, a także w na wielkim ekranie. Był jurorem w programie Must Be The Music w telewizji Polsat. Jest laureatem wielu nagród: na festiwalach piosenki artystycznej, Fryderyków za najlepszy album rockowy (z zespołem COMA) w latach 2004, 2006, 2009, 2011, Fryderyk za wokalistę roku 2011 czy nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Zdobył również wiele wyróżnień: druga nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004 i Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004. Do tej pory nagrał trzy solowe płyty: Loki – Wizja Dźwięku95-2003 J. P. Śliwa (koncept album).