Phil Collins stawia warunek co do powrotu Genesis

fot. https://en.wikipedia.org/wiki/File:Phil_Collins_-_Royal_Albert_Hall_-_Wednesday_7th_June_2017_PhilCollinsRAH070617-7_(35215802066).jpg

Zespół Genesis zawieszał działalność 2 razy w ciągu swojego istnienia. Czy jest szansa, że muzycy znowu pojawią się razem na scenie?

Phil Collins powiedział niedawno, że jest otwarty na reaktywację zespołu. Postawił jednak ciekawy warunek, który musiałby zostać spełniony: jego 17-letni syn Nicholas miałby grać na bębnach. Warunek taki pojawia się zapewne dlatego, że Collins cierpi z powodu uszkodzenia nerwów, a to sprawia, że trudno jest mu chodzić czy grać. Nicholas zresztą pomagał już ojcu w grze na perkusji przy okazji trasy Not Dead Yet!

Phil Collins stawia warunek co do powrotu Genesis

W wywiadzie dla Rolling Stones Collins mówił, że nie odrzuca możliwości powrotu Genesis. Mówię to tobie, nie powiedziałem tego Tony’emu ani Mike’owi. Wspomniałem cicho Tony’emu, że jeśli znowu coś zrobimy to z Nickiem na bębnach. Nie powiedział nie, ale nie jestem pewien, czy mnie słyszał, czy nie. – mówił muzyk.

Genesis występowali ostatnio razem na scenie w 2007 roku podczas koncertów na 40 rocznicę zespołu. Czy ponownie ruszą razem w trasę? Mamy taką nadzieję.

Zakończyły się prace nad nowym albumem Dawida Podsiadło

Dawid Podsiadło: nowa płyta gotowa!

Phil Collins to angielski muzyk, piosenkarz, tekściarz, producent, znany głównie jako lider zespołu Genesis.  Największy triumfy święcił w latach 80., gdy przeplatał solową działalność z wydawaniem płyt Genesis – zespołu i przede wszystkim legendy rocka progresywnego. Jego początkowa działalność w zespole ograniczała się do partii perkusyjnych i bycia drugim wokalem zespołu – wtedy liderem i głównym kompozytorem zespołu był Peter Gabriel, który opuścił Genesis w 1975 ze względu na skupienie się na rodzinie. Po koniec lat 70. styl grupy zmienił się i zdecydowanie skręcił w kierunku muzyki pop. Według oficjalnych danych Atlantic Records sprzedano ponad 100 milionów kopii płyt Phila Collinsa, co stawia go wśród czołówki światowej. Collins angażował się także w pisanie muzyki filmowej – za utwór You’ll Be In My Heart (Tarzan) otrzymał w 1999 roku Nagrodę Akademii Filmowej – Oscara. Był wielokrotnie nominowany i nagradzany (nagrody Grammy, American Music Awards i wiele innych).