Peter Hook & The Light w Polsce!

Peter Hook & The Lights w Polsce
fot: manchestereveningnews.co.uk

Legendarny basista, członek Joy Division oraz New Order odwiedzi Polskę. Wraz z zespołem The Light wystąpi we Wrocławiu. Muzycy zaprezentują materiał z albumu Substance zespołu Joy Division.

Peter Hook & The Light w Polsce
fot: oficjalny FB wydarzenia
Peter Hook & The Light w Polsce! – co, gdzie, kiedy?

Basista wraz z zespołem zagra we Wrocławiu już 15 listopada 2018 roku. Nie jest to pierwszy koncert Petera Hooka w naszym kraju. Jednak dopiero pierwszy raz zaprezentuje dorobek Iana Curtisa i spółki. Odegranie w całości znakomitego albumu jakim jest Substance będzie pięknym hołdem dla zmarłego wokalisty. Oczywiście oprócz twórczości Joy Division, nie zabraknie również kawałków innego, ważnego dla muzyki zespołu stworzonego przez Hooka – New Order.

Co: Peter Hook & The Light
Gdzie: Wrocław, Zaklęte Rewiry
Kiedy: 15.11.2018
Bilety: 99PLN – przedsprzedaż w sieci PW Events, 110PLN – przedsprzedaż w innych sieciach biletowych, 120PLN – w dniu koncertu

Peter Hook & The Light w Polsce! – zespół

Peter Hook to jeden z najbardziej rozpoznawalnych basistów na świecie. Naukę gry na gitarze basowej rozpoczął dopiero gdy miał już 20 lat. W 1976 roku, w okresie największego nasilenia działalności ruchu punk, dwóch kolegów ze szkolnej ławy, Bernard Sumner oraz Peter Hook, udało się na koncert Sex Pistols, który odbywał się w ich rodzinnym mieście, Manchesterze. Jak się później okazało, koncert ten zmienił oblicze muzyki lat osiemdziesiątych, bowiem Sumner i Hook spotkali na tym występie urzędnika i początkującego poetę, Iana Curtisa. Postanowili założyć własny zespół, który początkowo nazywał się Warsaw, na cześć piosenki Davida Bowie Warszawa z płyty Low. Tak rozpoczyna się historia jednego z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki rockowej. Basista i założyciel Joy Division oraz New Order, grał także w grupach Monaco, Revenge, Freebass (wspólny projekt z basistą The Stone Roses – Manim oraz basistą The Smiths – Andy’m Rourke).

W latach osiemdziesiątychych zajmował się także produkcją nagrań takich zespołów jak Inspiral Carpets czy The Stone Roses. Silnie związany ze sceną manchesterską skupioną wokół klubu Hacienda (Hook był jego współwłaścicielem przez kilka lat). Jeden z bohaterów filmów fabularnych 24 Hour Party People Michaela Winterbottoma oraz Control Antona Corbijna.

Ma także na swoim koncie książkę, w której opisuje lata działalności w Joy Division, pt Joy Division od środka. Nieznane przyjemności. Razem z The Light 9 maja 2011 wydaje EP-kę 1102/2011. Mini-album ukazał się w wytwórni Hooka, Hacienda Records (tak nazywał się legendarny klub w Manchesterze, którego współwłaścicielem był Hook i o którym napisał nawet książkę pt. Jak nie należy prowadzić klubu). Trzy piosenki z płyty to nowe wersje piosenek Joy Division oraz właśnie rarytas Pictures In My Mind. Na płycie gościnnie wzięła udział wokalistka innej manchesterskiej legendy Happy Mondays, Rowetta. Na EP-ce znalazły się też dwie piosenki z płyty Unknown Pleasures – New Dawn Fades i Insight.

 

Maciej Juraszek
info o zespole: PWEvents/oficjalny FB wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here