Perfect Son wkrótce ruszy w trasę!

Perfect Son wkrótce ruszy w trasę!
fot. Weronika Izdebska / ovors

Ostatnio media wiele o nim pisały, jako że jest pierwszym Polakiem w wytwórni Sub Pop. Kim jest Perfect Son i gdzie pojechać, by usłyszeć go na żywo?

Pod pseudonimem Perfect Son kryje się Tobiasz Biliński – muzyk urodzony w Norwegii. Projekt Perfect Son jest najmłodszym tworem Tobiasza, który narodził się w listopadzie 2018 roku. Wtedy to muzyk ogłosił dołączenie do wytwórni Sub Pop Records ze Seattle. Jest to dla niego wielkie wyróżnienie, ponieważ jest pierwszym Polakiem, którego wzięli pod skrzydła. W ich katalogu znajdują się tacy artyści jak Fleet Foxes czy Soundgarden, a w przeszłości wydawali albumy między innymi Nirvany. Wytwórnia zwróciła uwagę na Tobiasza, gdy ten grał jeszcze jako Coldair. Pod tym pseudonimem tworzył od 2010 roku i wydał 3 albumy. Przed Coldair oraz w jego trakcie wraz z kolegami – Adamem Byczkowskim i Ludwigiem Plathem Tobiasz tworzył jako członek zespołu Kyst.

3 debiut Tobiasza Bilińskiego

15 lutego 2019 roku ukazał się debiutancki krążek Cast wydany już pod nowym pseudonimem – Perfect Son. Na 3 debiut artysty złożyło się 10 autorskich utworów. Całość utrzymana jest w klimacie synthpopu. Album ten znalazł się na liście najbardziej wyczekiwanych przez nas wydawnictw tego roku!

Najświeższym singlem promującym Cast jest utwór Promises. Teledysk do niego ukazał się w dniu premiery samego albumu.

Perfect Son wkrótce ruszy w trasę!

Tobiasz będzie miał szansę zagrać nowy materiał w wielu miejscach w Polsce. Na jego wiosennej trasie znalazło się 9 miast! Turnee po znanych klubach rozpocznie się 20 marca koncertem w stolicy. Później po krótkiej przerwie muzyk ruszy w jego dalsza część – ostatecznie kończąc w Gorzowie.

20.03 Warszawa | Hydrozagadka
04.04 Toruń | Klub NRD
05.04 Gdańsk | Klub Żak
11.04 Poznań | Klubokawiarnia Meskalina
12.04 Łódź | Radio Łódź
13.04 Lublin | Dom Kultury
14.04 Kraków | Zet Pe Te
17.04 Wrocław | Stary Klasztor
18.04 Gorzów | MagnetOffOn

Wiosenna trasa to idealna szansa na usłyszenie nowego materiału, krótko po jego premierze. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału, w którymś z koncertów!

Aby być na bieżąco z tym co dzieje się u Perfect Sona śledźcie facebookowy profil muzyka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o