Paul Kalkbrenner wystąpił w Poznaniu [fotorelacja]

Paul Kalkbrenner wystąpił w Poznaniu
fot. Beata Wencławek

Jeden DJ set i cały Poznań był jego. Paul Kalkbrenner wystąpił w Poznaniu w 2 lutego w 2019 i zrobił niebywałe show hali MTP 2.

Pochodzący z Berlina Kalkbrenner zagrał w Poznaniu i zrobił to zawodowo. Stolica Wielkopolski mogła się przekonać na własnej skórze, dlaczego określa się mianem króla techno. Hala wypełniona była po brzegi fanami muzyki elektronicznej – roztańczonymi i szczęśliwymi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

 

Zdjęcia wykonała Beata Wencławek

Paul Kalkbrenner

 

Paul Kalkbrenner

Artyta urodził się w Berlinie i tworzy muzykę techno. Kiedy miał 12 lat, upadł Mur Berliński. Po tym wydarzeniu techno stało się sposobem na wyrażenie uczuć. Była podkładem do wydarzeń, które miały miejsce w nowych Niemczech. W latach 90., razem z kolegą Saschą Funke, Paul Kalkbrenner zaczął udzielać się jako DJ w klubach dla młodzieży. Jego stałym zadaniem było granie oraz kolekcjonowanie płyt i nagrań. Z rewelacyjnej zabawy przerodziło się w wielką chęć samodzielnego tworzenia. Jeo pierwsze utwory mogliśmy usłyszeć w 1999 roku. Na początku wydawał single, aby potem przejść do płyt długogrających. Ma na koncie płyty takie jak SuperimposeZeitSelf czy też ostatniego krążka Parts of Life.

Paul Kalkbrenner jest jedną z najważniejszych postaci wśród gwiaz światowego techno. Na swoim facebookowym profilu ma 2,4 miliona fanów. Był pierwszym artystą grającym ten rodzaj muzyki, który zagrał na scenie głównej Tomorrowland. Dzięki jego twórczości możemy poczuć nadzieję, przyjaźń, ekstazę, ale i miłość. Możemy się też oderwać od codzienności.

W 2008 roku Kalkbrenner dostał propozycję współpracy przy filmie Berlin Calling, który opowiadał o berlińskiej scenie techno. Poza tym, że stworzył ścieżkę dźwiękową, to jeszcze okazał się być idealnym odtwórcą roli głównego bohatera, DJ Ickarusa, uzależnionego od narkotyków artysty. Był to jego debiut na wielkim ekranie. Film okazał się ogromnym sukcesem i otworzył mu drzwi do kariery. Pozwolił też na otwarcie własnej wytwórni, pod której szyldem wydaje swoje albumy do dzisiaj.