Paul Kalkbrenner ponownie w Polsce [zapowiedź]

Paul Kalkbrenner w Poznaniu
fot. facebook.com/paulkalkbrenner

Niewiele minęło od koncertu znakomitego artysty w Warszawie, a już zostały ogłoszone kolejne w naszym kraju. Tym razem Paul Kalkbrenner wystąpi w Polsce aż trzy razy: we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.

Niemiecki producent pojawi się w naszym kraju na przełomie stycznia i lutego. Koncerty w ramach trasy Parts of Life odbędą się 30 stycznia we wrocławskim klubie A2, 1 lutego w krakowskim Klubie Studio i 2 lutego w poznańskiej Hali MTP 1. Muzyk będzie promował swój ostatni album, który jest już ósmym w jego karierze. W pewnym sensie podsumowuje w nim dokonania swojego bogatego w artystyczne doświadczenia życia. Na płycie znajdziemy dużo rewelacyjnego techno, do tego mamy piękną, pełną detali okładkę. Dostaliśmy zbiór bardzo osobistych utworów, których klimat nie ma sobie równych.

Paul Kalkbrenner

Pochodzi z Berlina i tworzy muzykę techno. Nagrał siedem albumów stydyjnych, na swoim facebookowym profilu ma ponad 2,4 miliona fanów, co świadczy o tym, że jest jedną z największych światowych gwiazd techno. W 2016 roku zagrał na na scenie głównej festiwalu Tomorrowland jako pierwszy artysta grający i tworzący techno. W kolejnym roku zagrał tam ponownie. Kompozycje Paula są dość wymagające, ale niosą ze sobą dużo energii. Są stworzone po to, aby oderwać słuchacza od rzeczywistości, od dnia codziennego, cotygodniowych trudności. Dzięki nim możemy poczuć miłość, ekstazę, nadzieję czy przyjaźń.

Paul Kalkbrenner miał zaledwie 12 lat, kiedy upadł Mur Berliński. Muzyka techno była wtedy sposobem na wyrażenie swoich uczuć i dla wielu również podkładem muzycznym do zjednoczenia Niemiec. Na początku lat 90. Paul z kolegą, Saschą Funke, zaczął udzielać się jako DJ w klubach młodzieżowych. Kolekncjonowali nagrania, płyty. Była to dla niego świetna zabawa, ale poczuł chęć tworzenia swojej własnej muzyki na żywo. Pierwsze utwory zostały wydane w 1999 roku. Po wydaniu dwunastu singli, Paul był już dobrze przygotowany do płyt długogrających. I tak doczekaliśmy się Superimpose, Zeit, Self czy też ostatniego krążka Parts of Life.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o