Patrick the Pan zagrał w Meskalinie [fotorelacja]

Patrick the Pan zagrał w Meskalinie
fot. Natalia Nazar

Patrick the Pan przyjechał do Poznania podzielić się z wielkopolską publicznością kawałkiem siebie. Koncert odbył się 24 stycznia, a serca zebranych w Meskalinie zostały skradzione przez artystę i jego zespół.

Miało być melancholijnie, jak na ostatniej płycie trzy.zero, a było przyjemnie i z uśmiechem. Większość utworów, które zagrali Patrick the Pan pochodziła właśnie promowanego krążka, który został wydany w 2018. Koncert rozgrzał serca, chociaż z założenia miał służyć przemyśleniom i miał uspokoić. Miłe zaskoczenie w czwartkowy, zimowy wieczór w poznańskiej Meskalinie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu Patrick the Pan w Meskalinie

 

Patrick the Pan to zespół oraz pseudonim artystyczny Piotra Madeja. Ten wszechstronnie uzdolniony artysta urodził się w Krakowie. Piotr jest gitarzystą, piosenkarzem, pianistą, kompozytorem, autorem tekstów i producentem. Co najważniejsze, jest samoukiem. Zespół Patrick the Pan gra muzykę alternatywną. Razem z Madejem występują: Kuba Duda (gitara elektryczna i basowa, śpiew), Wawrzyniec Topa (bass, kontrabas, syntezator, klawisze, laptop) oraz Adam Stępniowski (perkusja, sampler, śpiew).

W 2012 ukazała się debiutancka płyta PTP – Something of an End. Jest ona efektem pracy Madeja, który zamknął się na dwa miesiące w swoim pokoju i tam, korzystając z jednego mikrofonu, kilku instrumentów i komputera, nagrał cały materiał. Było w nim czuć inspirację muzyką islandzką, progresywnymi dźwiękami z Wielkiej Brytanii lat 70, współczesną americaną czy alternative country. Kolejny krążek – …niczym jak liśćmi – został wydany w 2015 roku, a najnowszy – trzy.zero – w 2018. Patrick the Pan jest także autorem muzyki do spektaklu Rytuał wystawianego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w 2015 roku.

Docenianie w całej Polsce

Zespół cieszy się uznaniem najważniejszych krytyków muzycznych w Polsce, m.in. Piotra Metza czy Karoliny Kozak. Zachwyca się nimi także Dawid Podsiadło, który udzielił się w utworze Niedopowieściwokalnie pochodzącym z drugiego krążka PTP. Zagrali na wielu ważnych festiwalach, wśród których znalazły się gdyński Open’er Festival oraz katowicki Off Festival.