Original Enigma Voices w Poznaniu [fotorelacja]

Original Enigma Voices w Poznaniu
fot. Natalia Nazar

Pierwszy raz w historii Polska miała okazję gościć i usłyszeć Original Enigma Voices. Projekt muzyczny można było podziwiać na koncertach w siedmiu polskich miastach: Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Łodzi i Poznaniu. My pojawiliśmy się w stolicy Wielkopolski.

Original Enigma Voices w Poznaniu zagrali 4 kwietnia w Sali Ziemi. O dziwo było sporo pustych miejsc, ale nie zmieniło to faktu, że zebrana publiczność pokazała artystom na scenie jak wielki mają szacunek do granej przez nich muzyki. Chociaż zabrakło założyciela Enigmy – Michaela Cretu – to wszyscy muzycy spisali się na medal. Zawodowo wykonywali utwory przekrojowo z całej twórczości, ze wszystkich siedmiu wydanych od lat dziewięćdziesiątych płyt. Mogliśmy usłyszeć takie piosenki jak: Mea Culpa, Principles of Lust, Return to Innocence, The Rivers of Belief, Gravity of Love, Sadeness, 7 Lives, Many Faces, The Fall of Live of a Rebel Angel. Zaśpiewali dla nas Angel XFox Lima i Andru Donalds, akompaniował zespół wraz z orkiestrą smyczkową. Wydarzenie przepełnione było humorem, rewelacyjnymi głosami oraz przepiękną muzyką. Całości dopełniły przygotowane światła, różnego rodzaju efekty specjalne, kostiumy sceniczne oraz wizualizacje wyświetlane za artystami. Było to iście metafizyczne i wielowymiarowe przeżycie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu:

Enigma
Muzyczny projekt Michaela Cretu, który powstał na początku lat dziewięćdziesiątych. Enigma nagrała siedem studyjnych albumów, a sprzedała ponad 70 milionów egzemplarzy. Na koncie mają 100 złotych i platynowych płyt oraz trzy nominacje do nagród Grammy. Ich utwory wiele razy pojawiły się na listach przebojów, najpopularniejszym ich utworem jest Return to Innocence. Enigma nigdy nie stroniła od eksperymentów w muzyce, nie bała się mieszania stylów muzycznych, a w utworach możemy usłyszeć psalmy etniczne, śpiewy gregoriańskie, organy (i temu podobne instrumenty) czy dzwony kościelne. Stworzyła muzykę uzależniającą, transową, entuzjastyczną – po prostu niesamowitą. Przez wiele lat byli inspiracją dla innych zespołów, wśród których znalazł się Gregorian, który wykonuje współczesne utwory w stylu gregoriańskim.

Polecamy również: Bass Astral x Igo powrócili w wielkim stylu | Warszawa [fotorelacja]

Bass Astral x Igo powrócili w wielkim stylu | Warszawa [fotorelacja]