Nowy wideoklip zespołu Inhaler!

Inhaler | fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Rockowe objawienie brytyjskiej sceny muzycznej – zespół Inhaler opublikował nowy wideoklip do piosenki We Have To Move On. Latem zespół będzie można zobaczyć na Open’er Festival w Gdyni.

Nowy teledysk Inhaler

Inhaler to jedna z najgorętszych nazw we współczesnym brytyjskim rocku. Całkiem niedawno zajęli piąte miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2020, teraz zespół opublikował teledysk do singla We Have To Move On. Za reżyserię obrazu odpowiada David Helman, znany ze współpracy przy klipach Michaela Kiwankuki czy Vince’a Staplesa. Zdjęcia do wideoklipu powstawały w Londynie. Na początku lutego zespół gościł podczas gali rozdania nagród Bestsellery Empiku 2019.

Czwórka przyjaciół z wielkim potencjałem

Inhaler to czwórka przyjaciół – Elijah Hewson, Robert Keating, Ryan McMahon oraz Josh Jenkinson – która założyła zespół jeszcze w szkole. Muzyków połączyła miłość do The Stone Roses, Joy Division, The Strokes, Depeche Mode, Interpol, Kings of Leon czy The Cure. Wydając zaledwie kilka singli, Inhaler zdążył zgromadzić wierną i liczną grupę fanów, a łączna liczba streamów katalogu zespołu przekroczyła 10 milionów. Ich utwory opowiadają o młodości oraz odnajdywaniu swojej drogi. – “Chcę pisać o radości z życia, byciu nastolatkiem i wszystkim złym, co może się z tym wiązać. Nie chcę skupiać się wyłącznie na szczęśliwych momentach, ale nie chcę też być smutasem” – wyjaśnia lider grupy, Elijah Hewson.

Wielka trasa koncertowa Inhaler

Zespół właśnie rozpoczyna największą w dotychczasowej karierze trasę po Wielkiej Brytanii, w ramach której zagra m.in. wyprzedany koncert w Heaven w Londynie. Tego lata Irlandczycy zagrają na wielu festiwalach m.in. na Open’erze, Latitude czy NOS Alive, będą także supportować Kings of Leon na koncercie w Finsbury Park oraz wystąpią u boku Kasabian podczas wielkiego koncertu w ich rodzinnym Leicester. Wielka sprawa dla tych młodych chłopaków, prawda? Jesteśmy mocno ciekawi jak zespół zaprezentuje się podczas koncertu na Open’er Festival 2020. Ich występ zaplanowany jest na czwarty dzień festiwalu – 4 lipca 2020.