Nowy album koncertowy Gary’ego Moore’a ukaże się w styczniu!

Nowy album koncertowy Gary’ego Moore’a ukaże się na początku 2020 roku. Materiał został nagrany podczas kameralnego koncertu Planet Rock w londyńskiej Islington Academy prawie dziesięć lat temu.

Kariera Gary’ego Moore’a była obfitowała w różne zwroty akcji. A jednak, przez to wszystko, Irlandczyk nigdy nie stracił wiary w moc muzyki na żywo. Dokładnie 2 grudnia 2009 roku – zaledwie czternaście miesięcy przed jego tragiczną śmiercią w wieku 58 lat – legendarny gitarzysta zagrał specjalny jednorazowy występ klubowy w londyńskiej Islington Academy. Teraz Provogue / Mascot Label Group, wyda to nigdy wcześniej nieopublikowane nagranie, Live From London, 31 stycznia 2020 roku.

Materiał Live From London, rejestruje cały 13-utworowy koncert Gary’ego Moore’a dla Planet Rock.

Wśród utworów, które pojawiają się na Live From London są oryginalne utwory Gary’ego Moore’a Still Got the Blues (For You) oraz bliższe Parisienne Walkways, a także okładki utworów Alberta Kinga (Oh, Pretty Woman), Johna Mayalla i The Bluesbreakers (Have You Heard) oraz Otisa Rusha (All Your Love (I Miss Loving)).

O majestatycznym występie Gary’ego Moore’a w nocy mówi sam Jon Norman z Planet Rock:

Inni ludzie próbowali i nigdy nie udało im się dokonać tego samego. To było bardzo hipnotyzujące, co mógł zrobić Moore z tym Les Paul’em (…) Po prostu czułem, jakby nigdy nie chciał przestać grać.

Rzeczywiście, sam Gary Moore mówił o Parisienne Walkways:

To dość długa wersja, bo lubię wyciągać różne dźwięki. My, gitarzyści, jeśli uda nam się wycisnąć z muzyki trochę więcej, robimy to, czyż nie?

Wirtuoz gitary z Irlandii Północnej zmarł podczas wakacji w Hiszpanii w lutym 2011 roku.

Tracklista utworów:

1. Oh, Pretty Woman
2. Bad For You Baby
3. Down The Line
4. Since I Met You Baby
5. Have You Heard
6. All Your Love
7. Mojo Boogie
8. I Love You More Than You’ll Ever Know
9. Too Tired / Gary’s Blues 1
10. Still Got The Blues
11. Walking By Myself
12. The Blues Alright
13. Parisienne Walkways