Nowi wykonawcy na OFF Festival 2019

OFF Festival 2019 - kolejni artyści
fot. oficjalny FB imprezy

Od indie rocka, przez folk, po metal wprost z kosmosu. Kogo jeszcze przyjdzie nam usłyszeć na OFF Festival 2019?

OFF Festival 2019 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, jak tradycji przystało, w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Oficjalny sklep (OFF Sklep) oferuje już teraz karnety trzydniowe w cenie 330 zł, z kolei pole namiotowe będzie Was kosztować dodatkowe 80 złotych.

Foals

Gdzieś między Talking Heads a Radiohead – między postpunkiem, indie rockiem, a psychodelią: Foals. Organizatorzy OFFa każą już zakasać rękawy na jedno z najważniejszych wydarzeń koncertowych sezonu. Zespół regularnie bowiem odbiera nagrody za bycie najleszą grupą live na Wyspach.

Stereolab

Klasyka, która stanowczo wyprzedziła lata 90. w których przyszło jej się narodzić. Stereolab wywarli bezsprzeczny wpływ tak na pop, jak i alternatywę jako taką.

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”

Po raz pierwszy na scenie OFFa zespół z tak długim stażem, bo aż 66-letnim. Ponad stuosobowy skład zespołu odwiedził już ponad 40 krajów na całym świecie.

Octavian

Choć muzyk nie miał w dzieciństwie łatwo, to jego determinacja sprawiła, że jego mixtape’y wreszcie zostały dostrzeżone. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, który prawdopodobnie ukaże się jeszcze przed festiwalem.

Ammar 808

Nazwa zobowiązuje: projekt Sofyanna Bena Youssefa to eklektyczna mieszanka dźwięków automatu perkusyjnego Roland TR-808 i tradycyjnych pieśni z takich zakątków globu jak Algieria czy Tunezja.

Tirzach

Artystka przedkładająca typową dla r’n’b zapalczywość nad feeling i soul. Organizatorzy OFFa twierdzą, że jej muzyka jest wręcz idealnym soundtrackiem dla letniego, ciepłego popołudnia. Wierzymy!

Wczasy

Muzyka mająca swój punkt zaczepienia zarówno w retro, jak i w czasach współczesnych – tego projektu Bartłomieja Maczaluka i Jakuba Żwirełło przedstawiać nikomu nie trzeba.

Entropia

Psychodeliczny, wprowadzający w trans post-metal z licznymi elementami blacku. Ich wgniatającego w ziemię show nie można przegapić!

Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią również wcześniej ogłoszeni: Suede, Neneh Cherry, Aldous Harding, Superorganism, Perfect Son, Electric Wizard, The Gaslamp Killer, The Comet is Coming, IC3PEAK, Daughters, Lotic: Endless Power, The Body, Dezerter gra “Underground Out of Poland”, slowthai, Black Midi, Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, OM, SAMA’, Jakuzi, Phum Viphurit, Durand Jones & The Indications, Lebanon Hanover, Loyle Carner, Emerald, Boogarins oraz Bamba Pana & Makaveli.


Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o