Nowe ogłoszenia Soulstone Gathering!

Nowe ogłoszenia Soulstone Gathering
fot: oficjalny FB festiwalu

Jesienny tryptyk koncertowy spod szyldu Soulstone Gathering zapełnia się kolejnymi zespołami. Ogłoszono następną kapelę, która wystąpi na Soulstone Gathering Festival 2018. Znana jest również data i pierwszy skład oficjalnego zamknięcia cyklu imprez, Afterburner!

Nowe ogłoszenia Soulstone Gathering
fot: oficjalny FB festiwalu

Nowe ogłoszenia Soulstone Gathering! – co, gdzie, kiedy?

Soulstone Gathering Festival 2018

W tym roku, wyjątkowo Soulstone Gathering Festival odbędzie się w listopadzie. Ogłoszono headlinerów. Polski zespół, który zasila line-up imprezy, to również pierwsza liga ciężkiego młócenia na gitarach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc poznaliśmy już kolejne, cztery zagraniczne grupy, które wystąpią w Krakowie. Do line-upu dochodzi jeszcze jeden polski kolos oraz szwedzka niespodzianka!

Co: Soulstone Gathering Festival 2018
Gdzie: Kraków, ZetPeTe
Kiedy: 09-10.11.2018
Bilety: I pula – 120PLN, karnet na cały tryptyk – 190PLN (ostatnie bilety!)
Kto gra: My Sleeping KarmaSunnata, Black Salvation, The Necromancers, YOB, Wiegedood, Spaceslug, Hallas

Soulstone Gathering Afterburner 2018

Poznaliśmy datę oraz pierwszy zespół, który wystąpi w krakowskiej Alchemii na zakończenie jesiennego cyklu koncertowego.

Co: Soulstone Gathering Afterburner 2018
Gdzie: Kraków, Alchemia
Kiedy: 29.11.2018
Bilety: karnet na cały tryptyk – 190PLN (ostatnie bilety!)
Kto zagra: Deaf Radio

Nowe ogłoszenia Soulstone Gathering! – zespoły

Spaceslug

Wrocławskie trio złożone z członków Palm Desert, O.D.R.A czy Legalize Crime. Wydając debiutancki album zszokowali niemal całą scenę stoner/doom/space w Polsce. Kolejny album udowodnił, że kapela to nie jednorazowy wybryk, a pełnoprawny skład działający pełną parą. Trzecie wydawnictwo było składanką świeżych nagrań i wcześniej zarejestrowanego lecz niewydanego materiału. Najnowszy album jest tak świeży, że jeszcze pali w ręce. Jeśli nie widziałeś ich na żywo sprawdź relację z Soulstone Gathering Warm Up Party, Gruzilla 2016 lub Stoner Doom Festival!

Hallas

Kwintet ze Szwecji. Grupa powstała w 2011 roku, jednak debiutancką epkę zaprezentowała w roku 2015. Nie przeszkodziło im to w graniu koncertów i zdobywaniu coraz szerszej grupy słuchaczy. Pierwszy longplay wydali w 2017 roku i momentalnie zostali zauważeni w szerszych kręgach. Ze Szwecji pochodzi sporo ciekawych składów, Hallas zdecydowanie wchodzi do czołówki. Ich twórczość to szalenie ciekawa mieszanina hard rocka, rocka progresywnego, psychodelii i post metalu.

Deaf Radio

Pochodzą z Grecji, a stamtąd pochodzi też 1000mods! Muszą być więc zajebiści. I oczywiście tacy są. Zespół został założony w 2012 roku, ale dopiero w 2017 wydali debiutanckiego longplaya. Alarm to jedna z najciekawszych płyt tamtego roku. Jeśli nie znasz, koniecznie sprawdź. Jest ich czterech i grają stoner. Ciekawy, melodyjny, dziki i energetyczny. Zahaczają również o rejony alternatywy. To wszystko wychodzi naprawdę wspaniale.

Maciej Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o