Gwiazdy śpiewająco bronią dzików

Dzik
fot. Natalia Nazar

W Polsce ostatnimi czasy silne emocje rozbudza sytuacja odstrzału dzików, które są głównym rezerwuarem wirusa ASF. Artyści chętnie włączają się w protest namawiając do podpisania petycji przeciwko zabijaniu zwierząt. Do jego grona należą również Katarzyna Nosowska i Margaret, które śpiewająco zaapelowały o ich ochronę.

12 stycznia ma ruszyć masowy odstrzał dzików, który jak informują ekolodzy może doprowadzić do całkowitego zaniknięcia ich populacji w Polsce. Akcja ma objąć w sumie 200 tys. dzików. Ekolodzy znacznie sprzeciwiają się tej sytuacji.

10 stycznia podczas spotkania Prezydenta RP Andrzeja Dudy z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim i głównym lekarzem weterynarii Pawłem Niemczukiem zapewniono, że nie będzie strzelać się do ciężarnych loch. Kontrowersje wzbudza jednak fakt, że myśliwi otrzymają kilkaset złotych za każde odstrzelone zwierzę.

Co komu zawinił dzik, że zagłada czeka dzika?

Katarzyna Nosowska, znana jest ze swoich zabawnych filmików na kanałach społecznościowych. Była wokalistka grupy Hey, tym razem umieściła video, w którym zaśpiewała pod melodię utworu Małomiasteczkowy Dawida Podsiadły swój tekst dotyczący dzików. Tekst choć zabawny, porusza ważną sytuację w Polsce. Piosenkarka udostępniła również petycję dotyczącą odstrzału dzików.

Na znaną melodię, bo ze znaną łatwiej się przebić – napisała w poście wokalistka

Strzelać w dzika co za wstyd

Do śpiewającego grona broniących dzików dołączyła również Margaret. Piosenkarka stworzyła całkowicie nowy utwór, w którym przekonuje, że dzik jest git i też ma prawo być…

https://www.instagram.com/p/BsdLRf2FW6o/?utm_source=ig_embed

Dziki protest przeciwko odstrzałowi zwierząt

Na kilka dni przed masowym odstrzałem w Internecie ruszyła petycja, która ma na celu przekonać polityków do zarzucenia tego pomysłu. Do podpisania petycji zachęcało internautów już kilkoro gwiazd i celebrytów, w tym np. Michał Piróg, Kinga Rusin, Maja Ostaszewska, Agnieszka Woźniak-Starak, Edyta Herbuś, Anja Rubik czy Kasia Moś. Wiele osób za pośrednictwem mediów społecznościowych apeluje o wsparcie wobec dzików. Na chwilę obecną pod petycją znajduje się 316 tys. podpisów.

Woodstock powraca z muzycznym miszmaszem!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o