NOKTA Festival 2019 | Najciekawsi wykonawcy

NOKTA Festival
fot. materiały prasowe

Nokta Festival 2019 odbędzie się w dniach 23-24.08.2019 r. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Więcej informacji i szczegółów znajdziecie na stronie Nokta Festival.

Nokta Studio wraz z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na dwudniowy event audiowizualny, którego głównym założeniem jest promowanie sztuki wizualnej poprzez sety DJ-ów i muzyków z VJ-ami, AV performensy i instalacje mappingowe oraz strefę VR. To wszystko w ramach Nokta Festival 2019!

NOKTA Festival 2019

23.08, piątek
International Open Call cz. 1
SHADOK Official x Malva x VJ Emilia Święcka
Bön
CZYŻ
Tomasz Mreńca x VJ Michał Misiura
Sylwester Desu x VJ Natalia Chosińska
a:wide x Tomashevsky + OPEN VJ JAM

24.08, sobota
International Open Call cz. 2
Body Package x VJ Black Pony
Tides From Nebula x VJ Michał Przyszlak
Władysław Komendarek x VJ Jakub Kubara
Scar Polish x VJ Emilia Maria Michta
Persus Nine x LOON
Arkaei
Da Vosk Docta x VJ Natalia Nosova
Leo Zen x VJ Mikołaj Praczuk
Ju-Bass + OPEN VJ JAM

NOKTA Festival 2019 | Na które koncerty/sety warto iść?

Zacznijmy od festiwalowego headlinera, który wystąpi w drugą noc w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Chodzi o Tides From Nebula, post-rockowy zespół z Warszawy, który od 2008 roku porywa swoimi kosmicznymi brzmieniami. Tides to szanowany zespół, który z powodzeniem koncertuje w całej Europie. Panowie prezentują doprawdy kosmiczną dawkę rockowej energii. Do tego dodajmy przepiękne wizualizacje – to będzie genialny koncert!

The Fake na NOKTA Festival

To nie koniec wrażeń związanych z muzyką gitarową. Tego samego dnia (24.08) w foyer teatru zagra wrocławski zespół, grający psychodelicznego rocka – The Fake. Panowie zaprezentują się po raz pierwszy opolskiej publiczności i będzie to nie lada gratka dla fanów Pink Floyd, Camel czy King Crimson. Wrocławianie zaprezentują rozmyte partie gitarowe, cieplutki bas i piękne harmonie wokalne – a grają tylko w trio. Przybywajcie!

Władysław Komendarek

Przejdźmy teraz do części elektronicznej. Na pierwszy ogień musi iść przede wszystkim Władysław Komendarek – legenda polskiej muzyki. Muzyk zasłynął jako członek zespołu Exodus (rock symfoniczny), jednak od lat 80. tworzy z powodzeniem muzykę elektroniczną. Artysta od ponad czterech dekad łączy fascynacje muzyką poważną z rockiem i muzyką syntezatorową.

Serdecznie zapraszamy do Opola na NOKTA Festival – bilety nadal są dostępne!

Kulturalne Media objęły patronatem tegoroczny NOKTA Festival 2019

Nokta Festival