Nigel Kennedy zagra w Alvernia Planet – zapowiedź

Nigel Kennedy zagra w Alvernia Planet

Już 15 września brytyjski wirtuoz skrzypiec Nigel Kennedy zagra w Alvernia Planet. Artysta zaprezentuje wyjątkowy  program, łączący muzykę dwóch legendarnych kompozytorów i pianistów, Krzysztofa Komedy i Georga Gershwina.

Nigel Kennedy zagra w Alvernia Planet 15 września 2018, godz. 19.00. Artysta zaprezentuje wyjątkowy program, który łączy muzykę dwóch legendarnych kompozytorów i pianistów. Obaj zaczynali swoją karierę muzyczną od jazzu, obaj też byli pionierami  jazzu nowoczesnego. Mowa tu o Krzysztofie Komedzie i Georgu Gershwinie. Aranżacje utworów Komedy to jeden z najnowszych projektów Kennedy’ego, który genialnie interpretuje styl polskiego kompozytora, zachowując odpowiedni balans pomiędzy nostalgicznym klimatem jego utworów, a nową jakością brzmienia, którą im nadaje. Nigela Kennedy zainspirowała także twórczość George’a Gershwina, czemu dał wyraz w swoim najnowszym albumie zatytułowanym Kennedy Meets Gershwin. Wspaniałe i niezapomniane utwory Gershwina zabrzmią więc obok uwielbianych przez publiczność dzieł polskiego kompozytora. To jedyny taki koncert Nigela Kennedy’ego w Polsce z takim repertuarem oraz w imponujących wnętrzach Alverni Planet. Ogromnie zapraszamy do udziału w koncercie Nigela Kennedy i do zwiedzenia fascynującego miejsca na mapie kulturalnej Polski.

O artyście 

Nigel Kennedy był uczniem Yehudi Menuhina. Został nagrodzony niezliczoną ilością nagród, w tym Grammy Awards, brytyjską Brit Awards, francuską Vivement Dimanche Gold Award, niemieckimi Echo Awards, szwajcarską Gold Rose of Montreaux, w Polsce –nagrodą Fryderyka.  Muzyk jest artystą bezkompromisowym, wspaniałym showmanem, który idealnie nawiązuje kontakt z publicznością. Świetny improwizator, rasowy jazzman,  współpracował z legendarnym Stephanem Grapelli oraz czołowymi muzykami współczesnego jazzu , w tym z Ronem Carterem i Jackiem de Johnette.  Kiedy miał szesnaście lat, został zaproszony do Ellington Orchestra.  Zasłynął przełomowym nagraniem “Czterech pór roku” Vivaldiego, jako pierwszy w historii otwierając wcześniej hermetyczny i elitarny świat muzyki klasycznej dla masowej publiczności. W ślad za nim poszli Pavarotti, Trzej Tenorowie, Vanessa Mae. Jego spuścizna utorowała drogę do kariery obecnym popularnym klasykom młodego pokolenia. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych interpretatorów Bacha na świecie. Na stale wpisany w spuściznę muzyczną Wielkiej Brytanii, Kennedy od dawna istnieje także jako ciekawa postać w środowisku brytyjskiego rocka i popu. Artyści, z którymi współpracował bądź nadal współpracuje to miedzy innymi: The Who, Robert Plant, Jeff Beck, Paul McCartney, Donovan, Boy George, Peter Gabriel, Kate Bush, DamonReece (Massive Attack), JonLord (Deep Purple), Eddie Kramer (producent Jimmiego Hendrixa).

Miłośnik Polski 

Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej. Będąc Dyrektorem Arystycznym Polskiej Orkiestry Kameralnej, doprowadził do pierwszego po dłuższej przerwie nagrania przez orkiestrę albumu dla liczącego się wydawnictwa oraz ekstensywnych tras po najlepszych salach koncertowych Europy.  3 lata temu doprowadził do uformowania własnej nowatorskiej orkiestry  – Orchestra of Life – biegłej zarówno w  repertuarze klasycznym jak i rozrywkowym. Jej skład tworzą najzdolniejsi polscy muzycy młodego pokolenia.  Z jego inicjatywy i pod jego kuratelą odbył się w 2010 w Londynie trzydniowy festiwal polski, na którym ugościł czołówkę artystów polskich reprezentujących zróżnicowane nurty muzyczne od klasyki (Janusz Olejniczak, Orchestra of Life) po jazz(Jarek Śmietana, Anna Maria Jopek) do etno włącznie (Kroke).

Bilety na koncert Nigela Kennedy w Alvernia Planet

Zapraszamy do zakupu biletów na stronach: ebilet.plbiletin.plkupbilecik.pl

Informacja prasowa

“Creep” Radiohead nie miało łatwej drogi na szczyt