Natalia Nykiel wystąpi na Enea Spring Break 2020

Enea Spring Break ogłasza coraz więcej i coraz ciekawiej. Dziś do składu festiwalu dołączyła jedna z najpopularniejszych artystek w kraju – Natalia Nykiel! Impreza odbędzie się w dniach 23-25.04 w Poznaniu.

Natalia Nykiel gwiazdą Enea Spring Break 2020

Natalia Nykiel to jedna z najważniejszych artystek na polskiej scenie muzycznej. Jej twórczość oscyluje wokół muzyki elektronicznej i popowej, a wydany listopadzie album Origo EP to w naszym odczuciu jeden z najlepszych krążków roku. Wokalistka dołączyła do świetnie już obsadzonego festiwalu Enea Spring Break 2020. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 23-25.04 po raz kolejny w Poznaniu. Trzydniowy karnet można zakupić za pośrednictwem portalu Ticketmaster.

Ikona elektro-popu

Natalia weszła na muzyczny rynek mocnym krokiem. Jej debiutancki album Lupus Electro, który ukazał się w 2014 roku, zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii (utwory Bądź dużyError uzyskały statusy Diamentowych Płyt, dodatkowo ten drugi dotarł do pierwszego miejsca zestawienia AirPlay). Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci, teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 170 milionów wyświetleń. Wszystko za sprawą świetnego gustu artystki i przywiązania do najmniejszych szczegółów. Klipy Natalii Nykiel to prawdziwe dzieła sztuki! Premiera drugiej płyty odbyła się 20 października 2017 roku. Discordia to zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu. Krążek wniósł Natalię na szczyt popularności, a single Kokosanki, Spokój czy Total Błękit na stałe weszły do kanonu polskiego elektro-popu.

Album-niespodzianka!

Ku zaskoczeniu fanów i branży muzycznej w listopadzie ubiegłego roku Natalia bez żadnych zapowiedzi wydała nową płytę. Minialbum Origo to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Artystka przyzwyczaiła nas do starannego doboru współpracowników przy tworzeniu swoich płyt, jednak tym razem lista nazwisk pojawiających się na odwrocie płyty jest naprawdę imponująca. Twórcami nowych utworów są tacy międzynarodowi artyści jak Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor ich wielu przebojów), Josh Farro i Hayley Williams z Paramore oraz brytyjskie objawienie muzyki soul czyli Daley.

Fryderyki i amerykański SXSW

Origo EP jest pierwszym w karierze wydawnictwem Natalii, które ukazało się na rynku międzynarodowym. Album zebrał znakomite recenzje krytyków oraz zadebiutował na drugim miejscu bestsellerów Empiku. Otrzymał także nominację do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika. O tym, czy wokalistka zdobędzie nagrodę, przekonamy się już 14 marca podczas uroczystej Gali Fryderyków. Ciepłe przyjęcie krążka spowodowało, że o Natalii usłyszeli organizatorzy jednego z największych festiwali showcase’owych – odbywającego się Austin, SXSW. Dla Natalii Nykiel będzie to szansa na pokazanie swoich ogromnych możliwości, szerszej, zagranicznej publiczności. Trzymamy kciuki za międzynarodowy sukces artystki!