Nagrody Grammy 2020 – zobaczcie najciekawsze występy!

Nagrody Grammy 2020

Ceremonia rozdania nagród Grammy to ogromne show w amerykańskim stylu. Na scenie Staples Center zaprezentowali się m.in.: Lizzo, Usher, Ariana Grande, Alicia Keys czy Aerosmith!

Lizzo rozpoczęła ceremonię od dwóch utworów – Cuz I Love You i Truth Hurts, które dedykowała Kobemu Bryantowi, który zginął tragicznie w katastrofie śmigłowca wraz z córką.

Tyler, The Creator & Charlie Wilson & Boyz II Men – NEW MAGIC WAND

Tyler, The Creator to artysta niekonwencjonalny. Do wspólnego występu zaprosił Charliego Wilsona – legendę R&B. Co więcej, artysta wykonał Earfquake a capella w towarzystwie Boyz II Men. Chwilę później Amerykanin oddał się scenicznemu szaleństwu… z grupą tancerzy-sobowtórów. Wydaje się, że część publiczności była mocno zszokowana występem rapera.

Tyler, The Creator zdobył statuetkę za najlepszy album hip-hopowy!

Usher, FKA Twigs – hołd złożony Prince’owi

Na tegoroczną ceremonię rozdania nagród Grammy przewidziano także muzyczny hołd dla zmarłego w 2016 roku Prince’a. Legendę R&B, funku i popu upamiętnili Usher wraz z FKA Twigs. Zaprezentowali medley złożony z utworów Little Red Corvette i Kiss. Trzeba przyznać, że Usher świetnie poradził sobie z charakterystycznymi partiami wokalnymi. Sam zespół instrumentalnie po prostu dał z siebie wszystko – czysty funk!

Billie Eilish – When The Party’s Over

18-latka postawiła na emocjonalny, akustyczny kawałek przy akompaniamencie fortepianu brata artystki – Finneasa. Kolorytu i emocji dodał liczny chór, który wspaniale uzupełniał się z wokalem młodej Amerykanki.

Ariana Grande zaprezentowała medley trzech utworów, z czego Imagine wykonała z towarzyszeniem orkiestry. Wokalistka pokazała pełnię swoich wokalnych umiejętności, cukierkowe przebrania, ciekawą scenografię i choreografię. Jest rozmach!

Alicia Keys prowadziła tegoroczną galę. Ponadto wykonała balladę Someone You Loved, na bieżąco zmieniając tekst. Występ zadedykowała zmarłemu Bryantowi i podkreśliła, że gala ma być świętem, celebracją, by w ten sposób oddać hołd legendzie koszykówki.

Artystka pojawiła się także na scenie w towarzystwie Boyz II Men i wykonali kolejny utwór ku czci Kobego Bryanta.

Nagrody Grammy to przyznawane corocznie nagrody przemysłu muzycznego, przyznawane przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Jest to jedna z najważniejszych nagród, przyznawanych w Stanach Zjednoczonych (obok Oscarów, nagrodami Emmy, Tony i Emmy). Ceremonia rozdania nagród jest wielkim wydarzeniem, organizowanym zwykle w największych halach rozrywkowych w USA.