Na jakie albumy czekamy?

Wiosna powitała nas kwarantanną, ale na szczęście muzycy nadal udostępniają nową muzykę. Zobaczcie, na jakie albumy czekamy!

Po długo wyczekiwanej premierze nowego krążka Quebonafide czas spojrzeć, co będzie się działo na rynkach zagranicznych.

Quebonafide – syndrom Romantic Psycho [Recenzja]

The Strokes – The New Abnormal

Premiera: 10.04

Płyta kompaktowa The Strokes: The New Abnormal [CD] - Ceny i ...

The Strokes stali się legendą indie rocka po wydaniu Is This It (2001). Garażowy rock alternatywny rodem z Nowego Jorku bardzo szybko podbił serca słuchaczy na całym świecie. The Strokes przez ostatnich 7 lat robili sobie sporo przerw od koncertowania, a nowy materiał zaczął się krystalizować podczas sesji nagraniowych z Rickiem Rubinem w 2017 roku. Przed premierą zespół udostępnił dwa single: Bad Decisions i At The Door.

Shabazz Palaces – The Don of Diamond Dreams

Premiera: 17.04

Shabazz Palaces - The Don Of Diamond Dreams Pre-Order Premiera ...

Shabazz Palaces to duet, którego muzyczne korzenie sięgają muzyki jazzowej. To nie są typowi raperzy, bardziej multiinstrumentaliści, którzy bardzo dobrze czują się w mieszance soulu, funku, psychodeliki i hip hopu. Grupa słynie z gęstych, niesamowicie bogatych bitów. Muzyczny eklektyzm i nawiązanie do klasyków psychodeliczno-funkowych grupy Funkadelic możemy usłyszeć na pierwszych dwóch kawałkach z nadchodzącego LP pt. The Don of Diamond Dreams. Na Fast Learner i Chocolate Shuffle artyści umiejętnie używają automatów perkusyjnych, basowych syntezatorów, vocodera czy auto-tune’a.

The 1975 – Notes on a Conditional Form

Premiera: 8.05

The 1975 operują w stylistyce pop rockowego grania i chwytliwych melodii. Nie boją się użycia auto-tune’a, ale jednocześnie w pokazują, jak wiele eksperymentów są w stanie “przemycić” w swojej muzyce. Długo wyczekiwany longplay ma być pełen niespodzianek. Matt Healy zapowiedział sporo nawiązań do dokonań muzyki dance i hip-hopu. Nie możemy być niestety pewni, czy płyta zostanie wydana w planowanym terminie, jako że data premiery A Brief Inquiry Into Online Relationships (2018) została przekładana trzykrotnie.

Rina Sawayama – SAWAYAMA

Premiera: 17.04

Rina Sawayama to Brtyjka japońskiego pochodzenia, która w 2017 roku zaprezentowała swój debiutancki mini-album pt. RINA. Artystka jest o tyle warta uwagi, że na krążku oscyluje wokół electro popu aż po nu metal! Lirycznie skupia się na problemach rodzinnych, ale znalazło się tam miejsce dla komentarzy na temat zmian klimatycznych czy toksycznej męskości. W 2019 roku Sayama występowała jako suppport na trasie Charlie XCX.