Musikmesse i Prolight + Sound łączą siły

Po raz pierwszy targi Musikmesse i Prolight + Sound odbędą się w tym samym czasie i miejscu. W tym roku Frankfurt za sprawą obu wydarzeń, zostanie na trzy dni międzynarodową platformą wymiany idei i informacji pomiędzy fachowcami branży muzycznej.

Przez cztery dni (2-5.04.19) wszyscy odwiedzający targi Musikmesse i Prolight + Sound będą mogli odkryć całą gamę produktów dedykowanych muzyce. Także nie zabraknie sektora poświęconego sprzętom przeznaczonych do tworzenia rozrywki na żywo (live-entertainment). Michael Biwer* tłumaczy unię pokazów następująco:

Musikmesse i Prolight + Sound łączą swoje siły.  Wychodzimy tym zabiegiem naprzeciw najpilniejszym potrzebom, często wyrażanych w środowisku. Koncepcja na 2019 rok ma uwydatnić siłę dwóch wydarzeń: profesjonalizm, międzynarodowość i efekty, wynikające ze współdziałania pomiędzy reprezentowanymi przemysłami.

Warto też dodać, że układ Musikmesse and Prolight + Sound po raz pierwszy został zaprojektowany tak, by całe spektrum produktów audio było skoncentrowane na jednej hali wystawowej. Powierzchnia całkowita przestrzeni ekspozycyjnej, poświęconej sferze audio, wyniesie niemal 30 tys. metrów kwadratowych.

* Michael Biwer- dyrektor oddziału Entertainment, Media & Creative Industries  w Messe Frankfurt – przyp.red.

Moc atrakcji

Największe w Europie targi poświęcone branży muzycznej, będą uzupełnione o wydarzenia towarzyszące. Musikmesse Plaza jest zupełnie nowym segmentem, który przybierze formę sklepu pop-up. Będzie czyny 6 kwietnia (sobota), czyli dzień po teoretycznym zakończeniu targów. Organizatorzy podkreślają jednak integralność Plazy z wydarzeniami poprzedzającymi ją. W sobotę na wszystkich uczestników Musikmesse i Prolight + Sound będą czekać liczne muzyczne występy i bezpośrednia sprzedaż wystawowa. Messe Frankfurt współpracuje z kilkoma partnerami z branży kreatywnej, by zapewnić ciekawy repertuar wydarzeń dla muzyków, jak i samych fanów muzyki. The Musikmesse Festival, który będzie akompaniował targom w całości w tym roku zagra jeden dzień dłużej, bo aż do soboty ( 2-6.04.19).

Musikmesse
fot. bjko.fr

The Musikmesse Festival

Festiwal zaprezentuje różne atrakcje muzyczne we Frankfurcie, zaczynając już we wtorek (2.04.19). Simon Below Quartett i Samy Deluxe to pierwsze nazwiska, które pojawiły się w tegorocznym programie, jednak pojawił się ktoś jeszcze. Sam Gregory Porter uświetni tegoroczną edycję Musikmesse. Artysta zagra koncert w ramach trasy Nat King Cole P.Project, podczas której występuje on przy akompaniamencie orkiestry. Muzyk już ostatnim albumem Nat King Cole & Me (2017) oddał hołd mistrzowi swojego gatunku. W tym roku jednak pewnie ze względu na przypadającą setną rocznicę urodzin mistrza, Porter zapragnął upamiętnić Cole’a w inny sposób. Celebrując jego muzykę poprzez autorskie interpretacje jego nieśmiertelnego repertuaru. Poniżej można posłuchać przedsmaku koncertu, który zwieńczy tegoroczne targi we Frankfurcie. Koncert odbędzie się 6 kwietnia w Festhalle Frankfurt. Informacje o biletach dostępne są na portalu eventim.

Więcej informacji na temat targów i wydarzeń towarzyszących można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.