MTV EMA 2017: jacy muzycy zostali wyróżnieni?

12 listopada 2017 roku odbyła się kolejna edycja gali muzycznej MTV Europe Music Award. Niektóre spośród przyznanych nagród mogą być sporym zaskoczeniem!

Po oficjalnym rozpoczęciu gali przez raperski występ Eminema, a także Liama Payne’a i taneczny pokaz latino Camilii Cabello, poznaliśmy zwycięzcę pierwszej kategorii. Najlepszą piosenką okazała się “There’s Nothing Holdin’ Me Back” Shawna Mendesa, która pokonała taki hit jak “Despacito” Luisa Fonsiego czy znane nam wszystkim “Shape Of You” Eda Sheerana!

Później na scenie pojawiła się Demi Lovato wraz z grupą tancerek i świetnie zaprezentowała swój utwór “Sorry not sorry”. Po niej zagrała grupa Prophets of Rage, która po swoim występie przypomniała publiczności nominacje dla najlepszych raperów. Nagroda powędrowała do Eminema, co było kolejnym szokiem – w końcu konkurował m.in. z Drakiem i Kendrickiem Lamarem! Ten drugi zwyciężył zaś w kategorii “najlepszy wideoklip” swoim teledyskiem do piosenki “Humble”.

Po występach Rity Ory i Shawna Mendesa ogłoszono kolejny werdykt: najlepszym zespołem alternatywnym okazali się Thirty Seconds To Mars. Wokalista Jared Leto dziękując za to wyróżnienie powiedział:

“Jesteśmy Amerykanami, krajem imigrantów, i chcemy tylko powiedzieć, że witamy was z otwartymi ramionami i otwartymi sercami. Kochamy was wszystkich. Niech Bóg was błogosławi. Mamy nadzieję, że zobaczymy się podczas koncertów w marcu i kwietniu. Wrócimy do Wielkiej Brytanii tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.”

MTV EMA 2017

Coldplay zgarnęło tytuł najlepszego zespołu rockowego. Ten werdykt budzi dużo kontrowersji i oburzeń. Zresztą trudno się dziwić, skoro w tej samej kategorii były takie zespoły jak Foo FightersRoyal Blood, The Killers czy U2, które grają znacznie cięższą muzykę (wiele osób kwestionuje kwalifikowanie muzyki Coldplay jako rock).

Po retransmisji koncertu U2 w Londynie, przyszła pora na najlepszego wykonawcę pop. Z Miley Cyrus, Taylor Swift i Demi Lovato wygrała Camila Cabello. Zaś najlepszy w muzyce elektronicznej okazał się David Guetta i zaraz po nim najlepsza debiutantka – Dua Lipa.

Honorowa statuetka Global Icon powędrowała do artystów z zespołu U2. Każdy z nich podziękował za wyróżnienie osobiście ze sceny.

MTV EMA 2017

Zakończeniem gali było wspomnienie muzyków, którzy zmarli w tym roku i zaprezentowanie utworu George’a Michaela “Freedom” z 1994 roku.

Zaskoczeni wynikami? Kto był waszym faworytem w poszczególnych kategoriach?