Mountain Jam Generator Party Vol. 2

Mountain Jam Generator Party
fot. oficjalny FB wydarzenia

Przestrzeń, przyroda, góry i przede wszystkim doskonała muzyka. Mountain Jam Generator Party wydaje się być pokręconym powrotem do korzeni stonera! Tylko 30 lat temu zamiast gór była pustynia.

Tak czy inaczej pomysł wygląda znakomicie. Tym bardziej, że to już druga edycja tej imprezy. Niestety, w zeszłym roku dowiedziałem się o tym zbyt późno i  nie udało mi się dotrzeć na czas do Lądka Zdroju. Mam nadzieję, że teraz się uda. Zwłaszcza, że w Przełęczy Lądeckiej zaprezentują się naprawdę ciekawe zespoły. A słuchanie dobrej muzyki w pięknych okolicznościach przyrody to coś, co polecam każdemu!

Mountain Jam Generator Party – co, gdzie, kiedy?

Co: Mountain Jam Generator Party Vol. 2
Gdzie: Lądek Zdrój, Przełęcz Lądecka, Przystań na Przełęczy
Bilety: FREE, ale będzie można finansowo docenić ekipę już na miejscu
Kto zagra: Weedpecker, MuN, Taraban, Torteks, Low Fen

Mountain Jam Generator Party
fot. Anna Guzik/oficjalny FB wydarzenia

Mountain Jam Generator Party – zespoły

Weedpecker

Warszawski Dzieńzioł to mistrzowie psychodelicznego stonera. Na koncie 3 świetne albumy studyjne, oraz niedawny 4 Way SplitKoncertowe sukcesy w Polsce i za granicą. Świetna muzyka, doskonałe brzmienie, cudowne pomysły. I niedawno zmieniony skład. Nikt nie wie co będzie dalej i jaką muzykę zaprezentuje kwartet, w końcu szeregi Weedpecker zasilili członkowie między innymi Major Kong, Belzebong czy Tankograd.

MuN

Kolejny znany i lubiany zespół, oczywiście przeze mnie. Wrocławski kwartet grający psychodeliczny doom z delikatnymi echami pustyni. Dwa świetne albumy na koncie i sporo koncertów. Widziałem ich kilka razy, a pamiętam ich również z jednego z Red Smoke Festival. Ciężko, kosmicznie, zielono.

Taraban

TRBN płaci trybut historii blues-rocka i hard-rocka, składa hołd klasykom i zabiera ich sztandary w XXI wiek. Muzyczna jednostka sformowana w Krakowie, w połowie 2013 roku. Autorski materiał na riffach z tamtych lat, odwołujący się do najlepszych tradycji ciężkiego, czasami psychodelicznego rocka przesiąkniętego bluesowych feelingiem. Studyjne nagrania to mistrzostwo, jednak swoje możliwości pokazują dopiero na koncertach. Do tańca i do V8.

Torteks

Grają funk i yass, ale najlepiej przedstawią się sami:

Torteks to maksymalna jazda, porównywalna do tej jak kiedyś w przedszkolu kręciło się na kolanie po podłodze. Różnica jest taka, że nasze kolana są nasmarowane keczupem, przez co ślizg jest lepszy. Prezentanci najniższego sektora branży pomidorowej, dla których w muzyce liczy się tylko muzyka. Zespół powstał z potrzeby założenia zespołu, sukcesów ani osiągnięć nie mają, przynajmniej nie takich, którymi można się pochwalić. Muzyka którą grają jest porównywalna do tego odgłosu ślurpania z prawie pustej butli keczupu, gdy jeszcze masz nadzieję na ostatnią kapkę na kanapkę. Zespół można znaleźć zawsze na wyspie Tamce w piwnicy – dokładnie tam gdzie powinien się znajdować.

Low Fen

Kosmicznie odloty w kosmiczną przestrzeń. Kilka dni temu wydali debiutancki album, który poraża. Zajebistością, klimatem i brzmieniem. Kwartet z Lądka Zdroju, gospodarze Mountain Jam z członkiem zespołu Palm Desert na wiośle!

Maciek Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o