Mötley Crüe wraca na trasę!

Mötley Crüe oficjalnie potwierdziło reaktywację zespołu. Sylwestrowy koncert w 2015 roku miał być ich ostatnim występem.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej grupy, muzycy przytoczyli ogromny wzrost w popularności. Nie da się ukryć, że nastąpiło to głównie dzięki wydaniu biografii zespołu The Dirt. Zespół podkreślił, że powrót umotywowany jest ogromnym napływem nowych fanów. Film odniósł ogromny sukces i spotkał się z dużą aprobatą odbiorców. Pomimo podpisania umowy o zakończeniu trasy koncertowej po ogłoszeniu pożegnalnej trasy w 2014 roku, wszystko wskazuje na to, że grupa wróci na scenę.

Przypomnijmy, że członkowie zespołu rozstali się w dosyć napiętej atmosferze po finałowym show 31 grudnia 2015 roku.

Vince, Nikki, Mick i Tommy nie spotkali się aż  do 2018 roku. Wtedy wzięli udział w kręceniu filmu The Dirt, który niespodziewanie zbliżył ich do siebie. Zauważyli, jak wracają razem do studia nagraniowego po kilku latach spędzonych na realizowaniu własnych planów.

Dokładnie 18 listopada, Rolling Stone potwierdził ze swoich źródeł, że Mötley Crüe, Def Leppard i Poison potwierdzili swoją trasę koncertową w 2020 roku. To oznacza, że powrót grupy stał się już nie plotką, ale faktem.

W nagraniu video ogłaszającym powrót Mötley Crüe, wypowiedział się Machine Gun Kelly, który zagrał Tommy’ego Lee w The Dirt.

W 2014 Mötley Crüe ogłosił swoją ostatnią trasę, kończąc prawie 35 lat na scenie. Aby uczynić ją oficjalną, podpisali bezprecedensowy kontrakt. W międzyczasie Mötley Crüe stał się bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej, zyskując zupełnie nową rzeszę fanów, którzy wraz z wiernymi Crüeheads, zażądali od zespołu podarcia tego głupiego kontraktu dotyczącego przejścia na emeryturę. Wiedzieli, że jeśli kiedykolwiek znów stanęliby razem na scenie, ten kontrakt musiałby zostać zniszczony. Cóż, zniszczenie nigdy nie było problemem dla Mötley Crüe.

Zespół najbardziej znany z łamania zasad zniszczył kontrakt w prawdziwym stylu Mötley Crüe i dosłownie… wysadził go w powietrze.