MIST zagrają w Poznaniu (zapowiedź)

MIST
Fot. Informacja prasowa

Maciek Pruchniewicz i Szymon Siwierski wystąpią w Klubie Dragon w Poznaniu. Podczas koncertu zaprezentują materiał zarejestrowany we wrześniu 2018 roku w Poznaniu  oraz wiele nowych utworów.

MIST to projekt koncertowy, oparty na muzyce improwizowanej z pogranicza jazzu, etno i elementów klasyki, to obezwładniające dźwięki, które wprowadzają słuchacza w stan muzycznej kontemplacji. W skład wchodzą:

MACIEK PRUCHNIEWICZ – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Brał udział w wielu projektach współpracujących i koncertujących z artystami polskimi i zagranicznymi, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, czy Jerzym Słomińskim. Obecnie inspiruje się muzyką improwizowaną z pogranicza jazzu, etno, elementów klasycznych, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych i muzyki filmowej. Jest autorem płyt: Hot Water, Wolne od świąt, Illusion oraz Niewidzialni ludzie.

SZYMON SIWIERSKI – pianista, klawiszowiec, klarnecista oraz kompozytor. Mimo młodego wieku zebrał już duże doświadczenie współpracując z wieloma świetnymi muzykami. Już w wieku kilkunastu lat zaczął improwizować na fortepianie i tworzyć własne utwory. Obecnie gra w zespole Swiernalis oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Łączy w swojej muzyce brzmienia elektroniczne z instrumentami akustycznymi. Pracuje nad debiutanckim albumem, w którym, jak sam mówi, dominować będzie przestrzeń oraz cisza.

Live Dragon

Niedawno zespół nagrał swój debiutancki album pt. Live Dragon, który premierę będzie miał 24 marca. Na płycie można znaleźć osiem utworów, które nazwane są PART’ami. Wśród nich znajduje się również cover utworu Nim wstanie dzień Krzysztofa Komedy. Krążek powstał nakładem wytwórni Broda Records. Dostępny będzie w limitowanej wersji winylowej oraz na płycie CD.

Koncert w Dragonie

Podczas koncertu zespół zagra materiał zarejestrowany we wrześniu 2018 roku oraz wiele znanych utworów. Jak podkreślają muzycy, w ich wspólnych kompozycjach wiele dobrego odnajdą nie tylko pasjonaci żywiołowych improwizacji w stylu nowoczesnej sceny jazzowej, ale również miłośnicy muzyki etnicznej i klasycznej.

Występ odbędzie się w Klubie Dragon, przy ul. Zamkowej 3, 24 marca o godz. 20. Bilety dostępne są w cenie 15 oraz 20 zł.

Nowy singiel Pawła Swiernalisa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o