Mikromusic oczarowali Kraków [fotorelacja]

Mikromusic koncert
fot. Tomasz Rogoziński

Mikromusic to zespół, który wręcz uwielbia wracać do Krakowa i kolejny raz oczarował publiczność Klubu Studio. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu!

Mikromusic to zespół pochodzący z Wrocławia. Muzycy grają niesamowitą mieszankę różnych stylów muzycznych – słychać wpływy trip-hopu, jazzu, rocka czy folkowych melodii. Mikromusic nie boi się eksperymentować z brzmieniami, ale także nie ogranicza się do jednego składu! Wrocławianie zwykle występują w sekstecie (i realizator dźwięku). Jednak odbywają się koncerty w formie Mikromusic Acoustic Trio (Natalia Grosiak -wokal, ukulele, gitara; Dawid Korbaczyński – gitara i Robert Szydło – bas). Niesamowity klimat tworzy w utworach Adam Lepka, który gra na kornecie i trąbce. Gdy zajdzie potrzeba, sięga po syntezatory i przeróżne “przeszkadzajki” perkusyjne. Trębacz idealnie zgrywa się z sekcją rytmiczną i jazzującym pianinem. Robert Jarmużek jest członkiem Mikromusic od 2005 roku i jego gra zwłaszcza na koncertach zachwyca. Studyjne wersje kompozycji zespołu nie są tak rozbudowane. Na żywo wrocławianie pozwalają sobie na większą swobodę improwizacyjną i Jarmużek pokazuje pełnię swoich możliwości.

Mikromusic w Krakowie – zobaczcie zdjęcia z koncertu!

Mikromusic w Krakowie zaprezentowali właściwie muzyczny przekrój przez ich dorobek płytowy. W chłodny, marcowy dzień  Szkodnik czy Niemiłość wniosły powiew wiosennej ciepłoty. Natalia Grosiak zachwycała niesamowitymi wokalizami, a sami instrumentaliści byli świetnie zgrani. Moje serce szczególnie podbiła sekcja rytmiczna w składzie: Robert Szydło (bas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Dawid Korbaczyński oczarował publiczność specjalnymi gitarymi tzw. cigar box guitar. Jedna z nich została nawet wyposażona w pasek z diodami LED, co tylko spotęgowało wrażenie podczas solo! Widowisko w Klubie Studio trwało około półtorej godziny i wysłało ponad tysiąc osób zgromadzonych na sali do domu w znakomitych humorach. Co więcej, chwilę po zakończeniu występu członkowie Mikromusic wyszli do fanów, podpisywali płyty i robili zdjęcia.

Mikromusic koncert w Krakowie – zdjęcia